Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 03 Mars 2021
Ishler konfirmon mbështetjen në arsimE Mërkurë 23 Prill 2014 15:52Zv.kryeministri turk, gjatë vizitës sot në Prizren, ka përuruar aneksin shkollorë të shkollës së Reçanit dhe objektin e administratës në Universitetin e Prizrenit. Të gjitha këto investime janë financuar nga Tika Turke.më shumë
Trajnim për nëpunësit e UPZ-sëNjë grup prej 7 nëpunësve të Universitetit të Prizrenit nga 7 deri më 11 prill kanë...më shumë
Nisin aplikimet për programet me bursa të studimeve në Turqi për vitin 2014Maturantët nga Kosova që dëshirojnë t'i vazhdojnë studimet në Turqi, nga nesër mund...më shumë
Në maj, 20 kursiste shkojnë në BursëNë muajin maj, 20 kursiste nga Kosova do të shkojnë në Bursë për t'u aftësuar në...më shumë
Veprim shembullor i mësimdhënësve turq të Kosovës Raportet miqësore ndërmjet gjimnazit "Gjon Buzuku" të Prizrenit dhe gjimnazit "Sekine Evren" të...më shumë
Nënshkruhet Kontrata Kolektive mes MAShT-it dhe SBAShK-utMinistri i Arsimit, Ramë Buja, dhe kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe...më shumë
Mësimdhënësit për vizitë në EdirneNjë grup i mësimdhënësve nga Prizreni dhe Prishtina në kuadër të një programi...më shumë
Jacobson: Prioritet, arsimimi i fëmijëve të komunitetit romAmbasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson për nder të Ditës...më shumë
Qeveria merr vendim për zbritjen e pagesave për studentëtQeveria e Kosovës ka marrë vendim për zbritje të pagesës prej 50 për qind për...më shumë
Pezullohet greva në UPMenaxhmenti i Universitetit të Prishtinës dhe Këshilli Grevist i administratës së UP-së,...më shumë
Në pozitat drejtuese të UP-së, profesorët me publikime në revista falseProfesorët që janë anëtarë të organeve më të larta të Universitetit të...më shumë
Në UP do të ketë afat të prillit? Ardian Gola, këshilltar i ushtruesit të detyrës së Universitetit të Prishtinës, Anton...më shumë
Rektori Berishaj propozoi emrat e 4 prorektorëveUshtruesi i detyrës së Rektorit, Anton Berishaj, ia ka propozuar Senatit të Universitetit të...më shumë