Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Anton Berisha, u.d. i rektorit të UP-sëE Premte 07 Mars 2014 23:44Anton Berishaj është zgjedhur ushtrues detyre i rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.më shumë
Thaçi: Pagat në arsim rriten nga e hënaNë përvjetorin e parë të themelimit të Universitetit të Gjakovës, kryeministri i...më shumë
Thaçi uron mësuesit në ditën e tyreKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në emër të Qeverisë së Kosovës i ka uruar...më shumë
KFOR-i turk renovon dhe pajis shkollën në RestelicëNë saje të mbështetjes së KFOR-it turk, shkolla fillore në Restelicë ku mësojnë...më shumë
Islamaj kryesuese e Këshillit Drejtues të UP-sëShefkije Islamaj është emëruar kryesuese e Këshillit Drejtues të Universitetit të...më shumë
Bibliotekë për UPZ-në nga KFOR-i turk Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti”, të premten është bërë hapja solemne...më shumë
Këshilli Drejtues i UP-së me dy ndërkombëtarëMinistria e Arsimit deri të premten do ta funksionalizojë Këshillin Drejtues të Universitetit...më shumë
Senati miraton jashtë kritereve propozimet e dekanëve për doktorantëPërgjegjësit e Dekanateve të Fakulteteve të Universitetit të Prishtinës “Hasan...më shumë
Ministri Buja dorëzohet para Senatit të UP-sëMinistri Arsimit ka vendosur që brenda kësaj jave të emërojë katër anëtarët e...më shumë
Kosova dhe Shqipëria me plan-program të përbashkët arsimorKosova dhe Shqipëria shumë shpejt do të kenë një program mesimor të...më shumë
UP shënon 44 vjetorin e themelimitUniversiteti i Prishtinës shënon sot 44 vjetorin e themelimit. Kuvendi themelues i këtij institucioni u...më shumë
Mustafa: Nuk i “fusim” duart në universitetZëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa, ka deklaruar se ministri i Arsimit, Ramë Buja, ka rekomanduar...më shumë