Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Rektori Ibrahim Gashi jep dorëheqje 09 Shkurt 2014 12:25Ibrahim Gashi ka dhënë dorëheqje nga posti i rektorit të Universitetit të Prishtinës - "Hasan Prishtina".më shumë
Askush nuk merr përgjegjësi për naftën kancerogjeneAnalizat në tri shkolla të kryeqytetit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...më shumë
KD i UP-së: Na jepni kohë për marrjen e masaveKëshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës shprehet se është tejet i shqetësuar me...më shumë
Përfundon protesta – të hënën protestohet sërishKa përfunduar edhe për sot protesta e studentëve të pakënaqur me zhvillimet e fundit në...më shumë
Policia shpërndan protestën me gazlotsjellës Pas lëndimit të një polici, të cilin kolegët e transportuan për ndihmë...më shumë
Para Rektoratit vazhdon protestaDisa qindra studentë, që po protestonin para Rektoratit të U.P “Hasan Prishtina”, janë...më shumë
Studentët përsëri para RektoratitËshtë dita e nëntë që studentët e Universitetit të Prishtinës dhe...më shumë
Edhe sot protesta e marshe për Universitetin e PrishtinësPas përfundimit të protestës së djeshme studentore, me kërkesa për largimin e rektorit...më shumë
Studentë e përfaqësues të OJQ-ve bashkë para RektoratitQindra studentë janë futur në oborrin e Rektoratit të UP-së, për të kërkuar...më shumë
Shtohen profesorët e UP-së që kërkojnë dorëheqjen e RektoritLista e profesorëve të Universitetit të Prsithinës, që po kërkojnë dorëheqjen e...më shumë
Studentët protestojnë edhe sotRektorati i UP-së e ka nisur punën edhe të mërkurën me praninë e Policisë së...më shumë
Studentët protestojnë në përkrahje të rektorit GashiSërish janë ndeshur me qëndrime Parlamenti i Universitetit të Prishtinës dhe organizatat e...më shumë
Policia sërish para RektoratitEdhe të martën në orët e hershme të mëngjesit para Rektoratit janë parë...më shumë