Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Rektorati mohon dorëheqjen e GashitE Hënë 03 Shkurt 2014 16:07Rektorati i Universitetit të Prishtinës përmes një njoftimi demantoi shkrimet në disa media se rektori Ibrahim Gashi pritet të japë dorëheqje. më shumë
Studentët tentojnë të hyjnë në RektoratStudentë të Universitetit të Prishtinës po tentojnë të hyjnë në Rektoratin e...më shumë
Studentët sot marshojnë në PrishtinëGrupi studentorë sot do të organizojë një marsh protestues i cili do të fillojë nga Qendra...më shumë
Studentët protestues para Rektoratit i priti policiaDhjetëra policë kanë qenë sot më të shpejtë se studentët, të cilët sot...më shumë
Dita e katërt e protestës antirektor e studentëve në PrishtinëNjë grup studentësh, të vendosur të çojnë në fund kërkesën e tyre...më shumë
Studentët ia mbyllin sytë ‘Hasan Prishtinës’Studentët e Universitetit të Prishtinës të cilët janë duke protestuar qe tri ditë...më shumë
Studentët protestojnë për të tretën ditëStudentë të Universitetit të Prishtinës për të tretën ditë me radhë...më shumë
“Paqe” midis studentëve protestues e policisëStudentët protestues, që kanë bllokuar Rektoratin e UP që në orën tetë të...më shumë
Buja kërkon nga Këshilli Drejtues i UP-së plan konkretMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, ka thirr sot në një takim...më shumë
Tërhiqni zvarrë të korruptuarit, jo studentët protestues!Nuk mund ta pranoj faktin që ata të rinj që kanë punuar për tjetërkënd, të...më shumë
'Paqe' midis studentëve protestues e policisëStudentët protestues, që kanë bllokuar Rektoratin e UP që në orën tetë të...më shumë
Vazhdon protesta para UP-sëPo vazhdon protesta e studentëve para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës. Studentët...më shumë
MASHT dënon vrasjen e nxënësit në MitrovicëMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) dënon ashpër rastin që ka ndodhur...më shumë