Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Vritet një nxënës brenda shkollës "Arkitekt Sinani" në MitrovicëE Marte 28 Janar 2014 12:53Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot në shkollën e mesme teknike “Arkitekt Sinani” në Mitrovicë. më shumë
Senati sot vendos për verifikimin e avancimit të rektoritRektorit Ibrahim Gashi i është përplasur në fytyrë kërkesa për dorëheqje. më shumë
Ndërhyn policia për zhbllokimin e Rektoratit Policia e Kosovës ka ndërhyrë për t’i larguar studentët të cilat kanë bllokuar...më shumë
LDK e çon UP’në në KuvendGrupi Parlamentar i LDK’së ka kërkuar nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës që ta fusë...më shumë
Kërkojnë dorëheqjen e rektoritNjë grup i organizuar i studentëve të Universitetit të Prishtinës do të protestojnë...më shumë
Studentët protestojnë sot para rektoratitStudentët pritet të protestojnë sot para rektoratit të Universitetit të Prishtinës,...më shumë
Deputetët e KDTP-së vizituan shkollën "Emin Duraku" Deputetët e KDTP-së, Müferra Şinik dhe Fikrim Damka vizituan shkollën "Emin Duraku" në...më shumë
S’ka mësimdhënës pa master!Asnjë mësimdhënës në shkolla fillore dhe të mesme pas tri vjetësh nuk do të...më shumë
Kursi i artizanateve turke ne AKEANë Qendrën Kulturore AKEA në Prishtinë e Prizren, do të hapet kursi i artizanateve turke,...më shumë
Gjysmëvjetori i dytë filloi në të gjitha shkollatZëvendësministri i Ministrisë së Arsimit, Nehat Mustafa, në një prononcim për...më shumë
Shkolla “Nazim Kokollari”, me sallë të edukatës fizikeShkolla fillore “Nazim Kokollari” në lagjen "Dardania" të Prizrenit, është pasuruar...më shumë
Buja nuk e amniston as rektorin GashiMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka nisur një hetim të pavarur në...më shumë
Përfaqësuesit e Universitetit Yalova, vizituan UPZ-nëUshtruesi i detyrës së Rektorit të Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, Prof. dr....më shumë