Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Anketë me maturantët E Premte 27 Dhjetor 2013 10:26Forumi rinor i degës së KDTP-së në Prizren ka realizuar një anketë me maturantët e shkollave të mesme publike. Në këtë hulumtim janë shqyrtuar çështjet që kanë të bëjnë me njohuritë e maturantëve për bursat turke si dhe orientimin për studime në të ardhmen. më shumë
Fakulteti i Mjekësisë pëjashton 15 asistentëUniversiteti i Prishtinës ndërpret kontratat e punës për 15 asistentë të angazhuar në...më shumë
Universiteti i veriut, me KushtetutëMinistri i Arsimit, Ramë Buja ka deklaruar se është duke bërë përpjekje që...më shumë
Mësimdhënësit kosovarë në seminar në EdirneMe nismën e deputetit të KDTP-së, Enis Kervan 30 mësimdhënës të gjuhës turke nga...më shumë
Nisën punën tre prorektorët e Universitetit të PrizrenitNë Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” sot, të premten, kanë nisur punën tre...më shumë
Buja priti në takim përfaqësues të UNICEF-itMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja ka pritur sot në takim shefen e Zyrës...më shumë
U inaugurua Kabineti i OrientalistikësNë amfiteatrin e Fakultetit të Filologjisë u festua 40-vjetori i themelimit të Departamentit të...më shumë
Dhurata për mësuesit në ditën e tyreNë organizim të QKT Yunus Emre, ambasadës turke në Prishtinë, KFOR-it turk dhe TUMED-it me...më shumë
Mësimdhënësit turq të Kosovës kremtojnë duke punuar Në organizim të Qendrës Kulturore Turke Yunus Emre në Prishtinë ka nisur seminari dy ditor...më shumë
Ushtarët turq urojnë ditën e mësuesit Me rastin e shënimit të 24 nëntorit, pjesëtarët e KFOR-it turk kanë vizituar shkollat dhe...më shumë
Ferdi Kovaç emërohet koordinator për mësimin në gjuhën turke në Prizren Ferdi Kovaç është emëruar koordinator për mësimin në gjuhën turke në...më shumë
Të enjten konferenca mbi mundësitë e Kosovës nga ekonomia e turizmitMe ftesë të ministrit të MAP-it, Mahir Yagcilar një delegacion nga Universiteti i Trakyas së...më shumë
Marrëveshje e bashkëpunimit të Univeristetit të Mitrovicës e Gjilanit me Universitetin e NigdesMe date 08.11.2013, Universiteti Publik i Mitrovicës firmosi marrëveshjen e parë të...më shumë