Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
BE mbështet universitetet kosovare me 5.4 milionë euroE Enjte 07 Nëntor 2013 15:27Institucionet e Arsimit të Lartë në Kosovë kanë përfituar projekte në vlerë prej 5.4 milionë euro, të financuara nga programi i Tempus-it. më shumë
UPZ, Baraliu ia dorëzoi detyrën ShemsedinitTë enjten, rektori i deritashëm i Univesitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”, Prof. Dr. Mazllum...më shumë
Në Prizren u hap Zyra e Universitetit Anadolli Në Prizren sot u hap zyrtarisht Zyra Ndërlidhëse e Universitetit Anadolli. Në hapje kanë...më shumë
Zyrtarë shteti me diploma të dyshimta!Për herë të parë Ramë Buja, ministër i Arsimit, pranon faktin që në...më shumë
Doktoratat e dyshimta në ShqipëriBordi i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA) ka vendosur që t’u bëjë...më shumë
Qendra Yunus Emre vazhdon me kurseQendra Kulturore Turke Yunus Emre në Prishtinë do të vazhdoj me kurse në disa lëmi dhe afati i...më shumë
Hapet Universiteti Publik i GjilanitKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë...më shumë
UPZ-ja pranon edhe 663 studentë UPZ “Ukshin Hoti” ka publikuar rezultatet e afatit plotësues për pranimin e studentëve për...më shumë
Hapet edhe një universitet, objekti vetëm në letërËshtë bërë hapja zyrtare edhe e një universiteti tjetër publik në Kosovë....më shumë
Në Universitetin e Prizrenit diplomon gjenerata e parëNë Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” është mbajtur ceremonia solemne e diplomimit të...më shumë
Thaçi uron studentëtKryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, uroi studentët dhe profesorët, me...më shumë
Filloi viti i ri akademikUniversiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” hapi sot dyert për studentët të cilët do...më shumë
Deutche Welle mban seminar për mediat e Kosovës Deutche Welle është duke organizuar një seminar për mediat e Kosovës në Prizren. më shumë