Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 15 Qershor 2021
SBASHK: Mësimdhënësve nuk u mjafton paga që e kanëE Hënë 02 Shtator 2013 12:52Kryetari i SBASHKU-ut, Ali Shabani ka deklaruar se duke u bazuar në shportën familjare, paga e mësimdhënësve në Kosovës nuk mjafton për një jetë normale të tyre, megjithatë ai beson se do të ketë lëvizje pagash për mësimdhënësit.më shumë
Filloi viti shkollorSot në gjithë Kosovën fillon viti i ri shkollor 2013-2014. Sipas të dhënave të...më shumë
Sot afati i dytë i provimit të maturësRreth 11 mijë maturantë që nuk e kanë kaluar provimin shtetëror të maturës në...më shumë
Më 2 shtator nis viti i ri shkollorMë 2 shtator do të hapen dyert e të gjitha shkollave fillore dhe të mesme në Kosovë,...më shumë
UP, dyfish më shumë të interesuar sesa vende të liraUniversiteti i kryeqytetit “Hasan Prishtina” mbetet institucioni më i kërkuar nga të...më shumë
40 profesorë, me nga dy vende puneRreth 40 profesorë të rregullt të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”...më shumë
UP-ja, 1000 vende më poshtë në ranglistën e universiteteveUniversiteti i Prishtinës sërish mbetet shumë larg cilësisë, krahasuar me të tjera...më shumë
UP kërcënohet me protestaSindikata e Universitetit dhe e Shkencës së Kosovës (SUSHK) ka paralajmëruar grevë dhe protesta...më shumë
Nagip Skenderi tërhiqet nga MPJ, respekton kërkesën e UP-sëSekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Nagip Skenderi,...më shumë
Vazhdon provimi pranues në UPVazhdon edhe sot provimi pranues në Fakultetin Ekonomik dhe në Fakultetin e Mjekësisë të...më shumë
Nesër konkursi për 12 mijë studentë të rinj në UP Konkursi për pranimin e studentëve të rinj në Universitetin e Prishtinës “Hasan...më shumë
Inaugurohen terrenet sportive në MamushëMe nismën e komunës së Mamushës dhe IOMit dy shkollat në Mamushë janë bërë...më shumë
MASHT mbyll një Universitet në Prizren, arrestohet një person Njësia për Krime Ekonomike dhe Korrupsion - Prizren, ka bërë arrestimin e një personi të...më shumë