Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 20 Janar 2021
6 qershori, data e fundit për aplikimin për bursat turkeE Mërkurë 22 Maj 2013 11:36Maturantët që dëshirojnë t'i vazhdojnë studimet në Turqi në saje të bursave kanë afat deri më 6 qershor deri në ora 20:00 që të aplikojnë për bursa.më shumë
Vlerësim ndërkombëtar për arsiminDeri në vitin 2016 do të dihet se në çfarë niveli ka arritur sistemi arsimor në vend....më shumë
Testi i certifikimit të gjuhës turke do të jetë falasTesti i certifikimit të gjuhës turke, që do të mbahet më 25 maj në QKT Yunus Emre në...më shumë
Kosova dhe Turqia bashkëpunim në fushën e arsimit specialMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, gjatë vizitës së tij në...më shumë
Maturantët për vizitë në Turqi Maturantët e shkollave të mesme të Prizrenit janë nisur për një vizitë në Turqi....më shumë
Ministri Buja takon ministrin e Arsimit Kombëtar të TurqisëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, në ditën e dytë të...më shumë
Studimet e larta në Kosovë të krahasueshme me ato në EuropëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z.Ramë Buja, po merr pjesë në Konferencën e...më shumë
Reagime ndaj testit të gjuhës turke Sistemi i ri i testit të gjuhës turke për maturantët që dëshirojnë t'i vijojnë...më shumë
Festa e Leximit në Prizren me entuziazëm të plotëShoqata e mësimdhënësve turq të Kosovës dhe dega e KDTP-së në Prizren për...më shumë
Aplikimi për bursat turke ka nisur më 6 maj Maturantët që dëshirojnë të vazhdojnë studimet në Turqi me bursë, do të...më shumë
Festa e Leximit në Prizren nga ora 19:00Sonte me fillim nga ora 19:00, në Shtëpinë e Kulturës në Prizren, nxënësit e klasave...më shumë
Testi i maturës me 200 pyetjePragu për të kaluar provimin shtetëror të maturës është përcaktuar 50 për...më shumë
Video skandaloze, Kuvendi i shqetësuar për zhvillimin e mësimit në shkollat e KosovësNë një video të publikuar në internet shihet se në Shkollën e Mesme të ultë,...më shumë

Kategoritë