Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 18 Prill 2021
Nis aplikimi për testin e gjuhës turke E Enjte 02 Maj 2013 14:41Qendra Kulturore Yunus Emre sivjet do të mbaj testin zyrtar të zotërimit të gjuhës turke. më shumë
Më 1 e 15 qershor 30 mijë maturantë në provim shtetërorRreth 30 mijë maturantë do t’i nënshtrohen sivjet provimit shtetëror të maturës, i...më shumë
Konsultohen për rishikimin e teksteve të historisëMinistria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka organizuar debat publik lidhur me rishikimin e...më shumë
Terrene sportive për shkollat e MamushësKryetari i komunës së Mamushës, Arif Bütüç, ka nënshkruar marrëveshjet...më shumë
Universiteti i Sakarya's hap zyrë në komunën e MamushësKryetari i komunës së Mamushës, Arif Butuc gjatë një takimi të zhvilluar me rektorin e...më shumë
Ministri Yağcılar takon delegacionin e Universitetit të IspartasMinistri i MAP-it, Mahir Yağcılar ka takuar delegacionin e Universitetit të Ispartas "Süleyman...më shumë
TIKA pajis palestrën sportive të QB "Përparimi"Agjencia turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) në kuadër të shënimit të 23...më shumë
Dyert e Universitetit "Suleyman Demirel" të hapura për studentët nga Kosova Dyert e Universitetit "Suleyman Demirel" në Isparta të Turqisë në vitin akademik 2013-2014 do...më shumë
Festë e dyfishtë në shkollën "Mustafa Bakiu" 23 prilli - Festa e Turqve të Kosovës është shënuar me hare edhe në shkollën fillore...më shumë
Edukim në shah për një gjeneratë të ditur Edukim në shah për një gjeneratë të ditur është motoja e aktivitetit të ri...më shumë
TUMED organizon takim informues Shoqata e të diplomuarve në Turqi, TUMED ka organizuar takim informues me maturantët shqiptarë e...më shumë
Tekstet e historisë do të dalin në debatNjë takim turko-kosovar për tekstet e historisë, i mbajtur larg syve të mediave, në...më shumë
Komuna e Mamushës dhe Universiteti i Nigdes arrijnë marrëveshje për bashkëpunimRektori i Universitetit të Nigdes nga Turqia, Prof. Dr. Adnan Görür dhe koordinatori për...më shumë