Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 20 Janar 2021
Miratohen rekomandimet për statusin e punëtorëve të arsimit 1990-1999E Enjte 18 Prill 2013 11:30Kuvendi i Kosovës me 66 vota për, 7 kundër dhe një abstenim miratoi rekomandimet nga debati parlamentar lidhur me statusin e pazgjidhur të punëtorëve të arsimit shqiptar të Republikës së Kosovës nga viti shkollor 1990 deri në vitin 1999.më shumë
Provimi pranues për Universitetin 19 maji mbahet më 18 majUniversiteti 19 maji i Samsunit të Turqisë ka bërë të ditur se provimi pranues për...më shumë
Klasa e 13-të e tepërt, hiqetQë nga viti i ardhshëm akademik, nxënësit të cilët do të regjistrohen në...më shumë
Universiteti i Prizrenit dhe ai i Trakias konkretizojnë bashkëpuniminUniversiteti i Prizrenit “Ukshin Hoti” dhe Universiteti Trakia nga Turqia, kanë nënshkruar...më shumë
Universiteti 19 maji zgjat afatin e aplikimit deri më 21 prill Universiteti 19 maji i Samsunit të Turqisë ka bërë të ditur se ka zgjatur afatin e aplikimit...më shumë
Opozita e vlerëson si alarmante gjendjen në arsim Gjendja në arsimin e Prizrenit në mbledhjen e jashtëzakonshme është cilësuar si alarmante...më shumë
UP-ja bën marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin TrakiaUniversiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, nënshkroi sot një marrëveshje...më shumë
Ministri Buja priti rektorin e Universitetit “Trakya”Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Ramë Buja priti rektorin e Universitetit "Trakya"...më shumë
Doracaku i Kurikulës dhe materialet tjera do të jenë në gjuhën turke Doracaku i Kurikulës dhe materialet tjera mësimore do të shtypen edhe në gjuhën turke....më shumë
Binjakëzohen shkollat e Prizrenit me të TurqisëDy shkolla të Prizrenit kanë nënshkruar marrëveshejn e binjakëzimit me dy shkolla në...më shumë
Përfaqësuesi i Qeverisë, pro ndryshimit të historisë nga turqitZëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa vazhdon të jetë pro ndryshimit të historisë me...më shumë
Cilësia e aftësimit profesional do të rritet Drejtori i Fondacionit për Solidaritet Social nga Mezitli në Mersin të Turqisë, Kamuran Zengin ka...më shumë
Pushimi pranveror: Nga 8 deri më 12 prill nuk ka mësimMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë njoftoi të enjten se nga data 8 deri më 12 prill do...më shumë

Kategoritë