Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 06 Maj 2021
Universiteti "19 maji" rrit për 30% kontigjentin e studentëve nga BallkaniE Mërkurë 20 Mars 2013 11:13Universiteti "19 maji" në Samsun të Turqisë ka rritur për 30% kontigjentin e studentëve që do të pranohen nga Ballkani. Aplikimet për studime në këtë Universitet, në vitin akademik 2013/2014 tashmë mund të bëhen në adresën ise.omu.edu.tr më shumë
Enver Hasani nderohet me titullin "Doctor Honoris Causa" Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Prof. dr. Enver Hasani,...më shumë
Kolegji Mehmet Akif me punë të suksesshmeNjëri ndër institucionet më të mëdha private arsimor Kolegji Mehmet Akif në Kosovë...më shumë
Zgjidhen më të suksesshmit në Garën e Diturisë Janë bërë të ditur emrat e nxënësve më të suksesshën në Garën e...më shumë
Turqia këmbëngul në rishikimin e librave të historisëNjë delegacion nga Turqia pritet ta vizitojë Kosovën në fund të këtij muaji për...më shumë
Nxënësit e Mamushës njihen me punën e zjarrfikësveNxënësit e shkollës fillore "Anadolli" të Mamushës kanë vizituar stacionin e...më shumë
Turqia jep 4 mijë bursa postdiplomike Këshilli i Lartë i Republikës së Turqisë për turqit në diasporë dhe komunitetet...më shumë
Thaçi uron mësuesit për 7 MarsinKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit theksoi se...më shumë
Qeveria premton edhe tri universitete publikeKosova do të bëhet edhe me tri universitete publike. Qytete universitare së shpejti do të jenë...më shumë
Kosova dhe Kroacia nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi në fushën e arsimitMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Ramë Buja, dhe ministri i Kroacisë, z. Zheljko...më shumë
Takime njoftuese për programin e bursave postdiplomike në TurqiKëshilli i Lartë i Republikës së Turqisë për Turqit në diasporë dhe komunitetet...më shumë
Profesorët me dy kontrata vetëm deri në fund të vitit akademikProfesorët e universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” do të mund të...më shumë
Vazhdon procesi i rishikimit të teksteve të historisë Grupi i ekspertëve nga Turqia do të vijnë në Kosovë në fund të muajit shkurt,...më shumë