Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 24 Janar 2021
Mbahet ligjërata e dy profesorëve të Universitetit AnadolluE Marte 22 Janar 2013 00:40Profesorët e Universitetit Anadollu të Turqisë/ Fakulteti Juridik, Dr. İlker Gökhan Şen dhe Dr. Bülent Yücel, kanë mbajtur një ligjëratë në Amfiteatrin e Fakultetit Juridik të Universitetit të Prishtinës.më shumë
Mauna kulturore e FVET-së në MamushëMauna kulturore e Fondacionit të Vullnetarëve të Edukimit të Turqisë që kishte nisur...më shumë
Gjakova kërkon universitet publikKomuna e Gjakovës do t’i bëjë zyrtarisht kërkesë Qeverisë së Kosovës ...më shumë
Ligjëratë nga dy profesorë të Universitetit AnadolluMe rastin e një vizite të një delegacioni nga Universiteti Anadollu në Turqi/ Fakulteti Juridik,...më shumë
Dyfishohen pagat e anëtarëve të këshillit Drejtues të UP-sëAnëtarët e Këshillit Drejtues të UP-së si duket nuk janë lodhur shumë me gjendjen e...më shumë
UP-ja ndëshkon qeveritarët profesorëKëshilli Drejtues (KD) i Universitetit të Prishtinës (UP) ka kërkuar nga menaxhmenti që të...më shumë
Seminar për shkrimtarë nga Yunus EmreNë seminarin për shkrimtarë që organizohet nga Instituti Yunus Emre në Stamboll nga data 27...më shumë
Gjysmë-vjetori i dytë do të fillojë të martënMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë njofton se gjysmë-vjetori i dytë i vitit shkollor...më shumë
Tahiri priti një delegacion nga Universiteti Trakya i TurqisëProrektorja për bashkëpunim ndërkombëtar, prof.asoc. Lindita Tahiri priti në një takim...më shumë
Komisioni, i gatshëm të rekomandojë ‘ndryshimet’ në historiKomisioni i ngritur nga ministri i Arsimit, Ramë Buja, për rishikimin e teksteve të Historisë dhe...më shumë
Jubileu i themelimit të Fakultetit të Studimeve Islame Fakulteti i Studimeve Islame në Prishtinë të enjten ka kremtuar 20 vjetorin e themelimit të tij me...më shumë
Ndryshimi i historisë na afron me Perandorinë Osmane Dy vjet pas vizitës së Kryeministrit të Turqisë në Kosovë, Recep Tayyip Erdogan, janë...më shumë
Kurs për fotografi në PrizrenNë Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në Prizren do të nis kursi për fotografi. Regjistrimet po...më shumë

Kategoritë