Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 24 Janar 2021
Cilësia e (ulët) në arsimE Enjte 13 Dhjetor 2012 09:16Kanë mbetur pak ditë deri në përfundimin e gjysmëvjetorit të parë të vitit shkollor 2012/2013. TUMED javë më parë ka organizuar një debat për këtë çështje dhe bazuar në rekomandimet e dala nga ky takim, do të botohet një raport. më shumë
UPZ po zhvillohet hap pas hapi Në Universitetin e Prizrenit sivjet janë hapur dy programe në gjuhën turke. E para është...më shumë
Fatosat e Mamushës kanë nevojë për lodra dhe libra Në institutcionin parashkollor "Zubeyde Hanim" të Mamushës këtë vit janë hapur tri...më shumë
Shoqata Rumeli publikon listën e fituesve të drejtës për intervistëShoqata Kulturore dhe e Solidaritetit Turqit e Rumelisë ka publikuar listën e studentëve të...më shumë
Ora e parë nis me 100-vjetorinNdërsa të mërkurën në Kosovë të gjithë festojnë e pushojnë, për...më shumë
Ushtarët turq nuk i harrojnë mësimdhënësit Mësimdhënësit turq që po i arsimojnë gjeneratat e reja nuk janë harruar në ditën...më shumë
Komuna e Prizrenit dhe UNDP hartojnë Planin e Veprimit për siguri në shkollaZyrtarë të lartë të qeverisë lokale të Prizrenit dhe përfaqësuesit e...më shumë
Protestë e studentëve të mjekësisë të UP-së Prej orëve të hershme të mëngjesit studentë të Fakultetit të Mjekësisë...më shumë
Debatohen problemet e arsimit turk në KosovëNë organizim të shoqatës së të diplomuarve në Turqi - TUMED është mbajtur tryeza...më shumë
120 vjet të Shkollës së Vashave, dëshmi e vlerave të hershmeNë prani të autoriteteve të larta shtetërore e fetare të vendit dhe të gjithë trojeve...më shumë
Guvernatori i Eskishehirit viziton shkollën në PrishtinëGuvernatori i Eskishehirit, dr. Kadir Koçdemir, i cili bashkë me një delegacion po qëndron...më shumë
Kuvendi legalizon Universitetin e Prizrenit dhe atë të PejësDy universitetet e reja publike, që janë hapur njëri në Prizren e tjetri në Pejë, të...më shumë
Mauna kulturore e FVET-së në KosovëMauna kulturore e Fondacionit të Vullnetarëve të Edukimit të Turqisë që kishte nisur...më shumë

Kategoritë