Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 18 Prill 2021
QB “ Lef Nosi “ me kuzhine dhe atelijeE Premte 02 Nëntor 2012 14:24Në saje të donacionit të TIKA-s në Qendrën Burimore "Lef Nosi" në Prizren janë ndërtuar kuzhina dhe ateljeja, dedikuar nxënësve me dëmtime intelektuale, të cilat janë përuruar sot me një solemnitet rasti. më shumë
Cevdet Sanli merr çmimin e Turkologjisë Dega e Turkologjisë që vepron në kuadër të Fakultetit Filologjik të UP-së ka...më shumë
UP-ja nis vitin akademik me dy javë vonesëLigjëratat në Universitetin e Prishtinës kanë nisur me dy javë vonesë. Dashamir...më shumë
Prishtina e cilëson joligjor transportin falas për nxënësit turqKomuniteti turk që jeton në kryeqytet apo rrethinë ka kërkuar nga Komuna e Prishtinës që...më shumë
Rektori Gashi priti delegacionin nga Universiteti i AnadollisëRektori i UP-së, Ibrahim Gashi priti në një takim pune delegacionin nga Universiteti i Anadollisë...më shumë
MASHT ndanë 20 bursa për doktoraturëMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, respektivisht departamenti i Shkencës dhe...më shumë
Universiteti i Prizrenit nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin YalovaUniversiteti Publik i Prizrenit dhe Universiteti Yalova i Turqisë kanë nënshkruar marrëveshje...më shumë
ShBA i ndihmon shkollat me mobiljeZyra e Bashkëpunimit të mbrojtjes pranë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në...më shumë
Filloi punën edhe Universiteti publik i PejësUniversiteti “Haxhi Zeka” ka filluar punën edhe zyrtarisht të hënën në Pejë....më shumë
Projekti '500 libra' nis në Dobërçan dhe në GjilanProjekti '500 libra' i Qendrës Kulturore turke Yunus Emre ka startuar në Dobërçan dhe në...më shumë
Ibrahim Gashi merr detyrën e rektorit të UP-sëNë sallën e Senatit në Rektoratin e UP-së, rektori i deritanishëm, Mujë Rugova ia...më shumë
Përleshën policia me studentët para Rektoratit të UP-sëPërfaqësuesit e Parlamentit Studentor të UP-së janë futur me dhunë sot në oborrin e...më shumë
Universiteti i Prizrenit dhe Universiteti i Anadollisë lidhin Marrëveshje BashkëpunimiMë 26 shtator 2012, është nënshkruar Marrëveshja e Bashkëpunimit në mes të...më shumë