Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 20 Janar 2021
Thaçi, uron studentët dhe profesorët E Hënë 01 Tetor 2012 12:40Kryeministri, Hashim Thaçi me rastin e fillimit të vitit të ri akademik, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, të gjithë studentëve dhe mësimdhënësve universitarë të Kosovës iu shprehu urimet për punë efikase, arritje shkencore dhe suksese të gjithanshme.më shumë
UP-ja do të quhet “Universiteti Hasan Prishtina”Bordi drejtues i Universitetit të Prishtinës, në mbledhjen e së premtes, ka marrë vendim...më shumë
Hapet ekspozita 'Shkencëtarët Mysliman' Nxënësit turq të gjimnazit Gjon Buzuku në Prizren në xhaminë e Bajraklisë kanë...më shumë
Universiteti i Trakyas pranon të gjithë studentët nga KosovaKryetari i komunës së Mamushës, Arif Butuc gjatë takimit me rektorin e Universitetit të Trakyas...më shumë
Esnaf aftëson të rinjtë në Yalova të TurqisëShoqata e afaristëve dhe zejtarëve turq të Prizrenit, Esnaf në fund të muajit tetor do të...më shumë
AKB dhe UPZ me Memorandum të MirëkuptimitUniversiteti Publik i Prizrenit dhe Aleanca Kosovare e Biznesit kanë nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi...më shumë
Studentët që kanë fituar bursa të lajmërohen në ambasadën turke deri më 21 shtator Studentët që kanë fituar bursa për studime në Turqi në vitin akademik 2012/2013 duhet...më shumë
Nis paraqitja e dokumenteve në Universitetin e AnadollutUniversiteti i Anadollit ofron mundësinë për arsim të lartë në gjuhën turke në...më shumë
Në Prizren regjistrohen 100 nxënës turq, në Mamushë 70Në vitin e ri shkollor në Prizren janë regjistruar 100 nxënës turq në klasat e para,...më shumë
Rritet numri i nxënësve turq në Prishtinë Në Prishtinë, në shkollën "Elena Gjika", e vetmja kjo ku zhvillohet mësimi në gjuhën...më shumë
Rektorati merr leje për regjistrimin e më shumë studentëveRektorati i Universitetit të Prishtinës tashmë e ka marrë dritën jeshile nga Ministria e...më shumë
Të hënën klasën e parë e nisin 36 mijë e 261 fëmijëMbi 400 mijë nxënës do të ulën në bankat shkollore nga 3 shtatori i këtij viti. Prej...më shumë
Nesër e më 8 shtator testi i maturësRreth 16 mijë maturantë, të cilët nuk e kanë kaluar provimin e maturës në afatin e...më shumë

Kategoritë