Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 20 Janar 2021
Jahjaga priti rektorin e ri të UP-sëE Premte 24 Gusht 2012 09:59Presidentja Atifete Jahjaga priti sot në një takim rektorin e porsazgjedhur të Universitetit të Prishtinës, prof. dr. Ibrahim Gashi, të cilin e përgëzoi për detyrën e re e me përgjegjësi për arsimin e lartë, duke i ofruar mbështetje institucionale për një arsimim cilësor e profesional në shërbim të zhvillimit dhe përparimit.më shumë
Dhjetë komuna s’kanë para për t’i paguar arsimtarëtMbipunësimi i punëtorëve arsimorë nëpër shkollat e nivelit parauniversitar të...më shumë
Viti i ri shkollor në Kosovë më 3 shtatorZyrtarë të Ministrisë së Arsimit, thonë se janë bërë të gjitha...më shumë
UP-ja kërkon më shumë student, komunat s’kanë tregUniversiteti i Prishtinës ka kërkuar rritjen e numrit të studentëve të regjistruar në...më shumë
Afati i dytë për pranimin e studentëve në UP pas dy javëshPas dy javësh pritet të hapet konkursi për pranimin e studentëve të rinj në Universitetin...më shumë
Ekspertët e Shqipërisë dhe Kosovës bëjnë thirrje për arsim më cilësorNumri në rritje të shpejtë i të diplomuarve të arsimit të lartë në disa vende...më shumë
Universiteti i Prizrenit dhe ai i Pejës do të ratifikohen së shpejtiMinistri i Arsimit Ramë Buja beson se dy universitetet publike, i Prizrenit dhe ai i Pejës do të...më shumë
Yalçın Koçak: Kemi një universitet të vërtetëThemeluesi i Universitetit Politeknik të Evropës, që ka hapur një degë edhe në Prizren,...më shumë
Komisioni Evropian prezanton gjashtë projektet e programit TEMPUSJanë prezantuar gjashtë projektet e programit TEMPUS të financuara nga Zyra e Komisionit Evropian në...më shumë
Synohet ngritja arsimore e Kosovës Delegacioni i Universitetit të Anadollit gjatë qëndrimit në Kosovë ka vizituar edhe...më shumë
Univeristeti i Anadollit me 10 degë në KosovëDelegacioni i Universitetit të Anadollit gjatë qëndrimit në Kosovë, pas Prishtinës ka...më shumë
Universiteti i Anadollit nis përgatitjet edhe për KosovëDelegacioni i Universitetit të Anadollit gjatë qëndrimit në Kosovë, në Prishtinë...më shumë
Universiteti i Anadollit në KosovëDelegacioni i Universitetit të Anadollit do të qëndroj në Kosovë, ku në Prishtinë,...më shumë

Kategoritë