Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 21 Janar 2021
Takime njoftuese me drejtuesit e Universitetit të AnadollitE Mërkurë 01 Gusht 2012 13:02Përfaqësuesit e Universitetit të Anadollit, Doç.Dr. Hasan Bakır, N.Mesut Kürker dhe A. Atilla Dogan do të mbajnë takime njoftuese në Prishtinë, Prizren e Mamushë, ku do të paraqesin programet e studimit që mundësohen për studentët nga Kosova. më shumë
85 vende të rezervuara për studentët e komunitetit turk Në vitin akademik 2012/13 në Universitetet e Kosovës krahas studimeve në gjuhë dhe letërsi...më shumë
Ibrahim Gashi, rektor i UP-sëKëshilli Drejtues i Universiteti të Prishtinës e ka zgjedhur, Ibrahim Gashin rektor të ri të...më shumë
Hiqet indeksi, digjitalizohet notimiTetori i këtij viti do të shënojë fundin e përdorimit të indeksit në Universitetin e...më shumë
Nisin provimet pranuese në UPQë nga ora 9:00 në disa fakultete të Universitetit të Prishtinës, po mbahet provimi pranues...më shumë
MAShT dhe Universiteti Anadollu organizuan punëtori për arsimin specialMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) në bashkëpunim me Universitetin Anadollu...më shumë
Buja emëroi anëtarët e Këshillit Drejtues të UP-sëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, ka emëruar 4 anëtarët e...më shumë
Caktohen koordinatorët për Kosovë të Univeristetit të TrakyasUniveristeti i Trakyas ka disa vite që ka krijuar mundësi arsimimi për studentët nga Kosova....më shumë
UP shpall konkurs për regjistrimin e studentëve të rinjUniversiteti i Prishtinës ka shpallur konkursin për regjistrimin e studentëve për vitin akademik...më shumë
87 semi-maturantë turq me arritshmëri 52 për qind 87 semi-maturantë që vijojnë mësimet në gjuhën turke në shkollat e Prizrenit i...më shumë
Në katër shkolla të mesme, gjashtë paralele të rejaNë katër shkolla të mesme të Prizrenit do të hapen gjashtë paralele të reja ka...më shumë
Kuçi e mohon se ka gisht në zgjedhjet në UPEdhe pse është folur se zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi, gjatë dy javëve sa ka...më shumë
Arritshmëria e nxënësve të klasave të nënta është 56.3 përqindMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ka shpallur sot rezultatet e testit të...më shumë

Kategoritë