Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 20 Janar 2021
Sot përfundon viti shkollorE Premte 22 Qershor 2012 13:35Në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, sot përfundon viti shkollor (2011/2012).më shumë
Yunus Emre organizon Shkollen Verore te gjuhes turkeNe kuader te Qendrave te Kultures Turke Yunus Emre (Junus Emre), çdo vit per nxenesit e suksesshem te kurseve te...më shumë
UP-ja kërkon ndihmë nga FrancaAmbasadori francez në Prishtinë Jean François Fitou vizitoi sot rektoratin e Universitetit të...më shumë
40 mijë aplikime për bursat turkeBursat që Republika e Turqisë jep për studentët e huaj që do të ndjekin studimet e larta...më shumë
Osmangazi shpall Rugovën 'Doctor Honoris Causa'Universitetit Publik i Turqisë, “Eskisehir Osmangazi Universitesi” ka vendosur ta nderojë me...më shumë
Prof. Gazmend Qorraj merr titullin Jean Monnet ChairProfesor Gazmend Qorraj nga Universiteti i Prishtinës është profesori i parë dhe i vetëm...më shumë
Testi i anuluar i maturës mbahet më 15 qershorMASHT ka njoftuar se për shkak të lëshimeve teknike më 9 qershor testi i maturës nuk...më shumë
Testi i maturës edhe jashtë planprogramit mësimorNjë ditë pas mbajtjes së testit të maturës, ose siç është emërtuar...më shumë
Anulohet testi për shkak të mungesës së materialeve në gjuhën turkeMaturantëve të komunës së Mamushës të shtunën nuk iu është dhënë...më shumë
Matura shtetërore më 9 dhe 23 qershorKomisioni Qendror Shtetëror i Maturës ka shpallur përgatitjet e bëra rreth provimit “Matura...më shumë
Zgjedhjet në UP: 'Reforma' e paraDrejtues të KQZ-së kanë deklaruar se studentët i janë përgjigjur masivisht votimit...më shumë
Shqetësimet e turqve të Kosovës për studime në Turqi barten në Parlamentin turk Shqetësimet e turqve të Kosovës për studime në Turqi janë bartur në Parlamentin turk...më shumë
Isparta pret studentë nga KosovaUniversiteti “Süleyman Demirel” nga Isparta e Turqisë në vitin akademik 2012-2013 pret...më shumë

Kategoritë