Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 20 Shtator 2021
Mësuesit vullnetarë nga Amerika vijnë në KosovëE Premte 05 Qershor 2015 11:16Grupi i dytë prej 37 vullnetarëve amerikanë që i përkasin Korpusit të Paqes, për dy vite do të qëndrojnë në Kosovë, për t’ua mësuar anglishten nxënësve kosovarë më shumë
Bajrami: Do t’i ndëshkojmë mësimdhënësit që mbajnë kurse privateMinistri i Arsimit, Arsim Bajrami ka paralajmëruar ndëshkimin e mësimdhënësve të...më shumë
Nesër mbahet Provimi i Maturës Nesër (e shtunë), 14 qershor 2014, do të mbahet pjesa e parë e Provimit të Maturës...më shumë
Ministri Bajrami pezullon sekretarin DakajMinistri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka pezulluar nga puna sekretarin e Përhershëm të kësaj ministrie,...më shumë
Jacobson: Korrupsioni, sfida më e madhe e KosovësAmbasadorja amerikane vlerësoi arritjet e Kosovës drejt integrimeve euroatlantike, por tërhoqi...më shumë
Të respektohet Marrëveshja për diplomatMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë iu ka premtuar qytetarëve të Luginës së...më shumë
UP shpall kalendarin e provimeve pranuese për vitin akademik 2015/2016Zyra për informim e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” njofton opinionin se...më shumë
Sot testi i arritshmërisë për 35 mijë nxënësNxënësit e klasave të nënta sot do t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë,...më shumë
35 mijë nxënës i nënshtrohen testit të arritshmërisëNxënësit e klasave të nënta do t’i nënshtrohen nesër testit të...më shumë
UPZ, marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e BursësUniversiteti “Ukshin Hoti” në Prizren, ka arritur marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e...më shumë
Pavarësohen nga ai i Prishtinës tri universitete publikeUniversitetet publike të Gjilanit, Gjakovës dhe Mitrovicës edhe formalisht nga sot janë të...më shumë
Universitetet e Gjakovës, Gjilanit e Pejës sot pavarësohen nga ai i PrishtinësSot do të bëhet nënshkrimi zyrtar i ndarjes së universiteteve publike të Gjakovës,...më shumë
Bajrami: MASHT po punon për t’i motivuar shkencëtarët U hap sot "Java e shkencës" në Prishtinë, e cila është ngjarja më e madhe shkencore...më shumë