Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Mars 2021
'Elena Gjika' binjakëzohet me një shkollë të IzmiritE Hënë 04 Qershor 2012 18:06Shkolla fillore e Prishtinës,'Elena Gjika' do të binjakëzohet me një shkollë të Izmirit të Turqisë. Shkolla e kryeqytetit në të cilën mësimi zhvillohet edhe në gjuhën turke është vizituar nga deputeti i Izmirit, Rifat Sait, i cili gjatë takimit me drejtorin e shkollës Osman Vitia dhe nxënësit e shkollës ka premtuar se do të angazhohet për binjakëzimin me një shkollë nga Izmiri. më shumë
Kontrolli sistematik i nxënësve të shkollës 'Anadolli'Në bashkëpunim të drejtorisë për Arsim dhe asaj për Shëndetësi të...më shumë
Mungojnë tekstet në gjuhën turke dhe boshnjakeNë mbledhjen e fundit të Komisionit për Arsim, Kulturë, Rini, Sport, Administratë Publike,...më shumë
Jahjaga në AUK: Sa shumë kemi ecur përpara!Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, e cila ka marrë pjesë të mërkurën në...më shumë
Do të mbështesim turqishten në shkollaKreu i degës së KDTP-së në Prizren, Levent Bush dhe kryetari i shoqatës së...më shumë
UPz lidh marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e TetovësUniversiteti i Prizrenit ka lidhë marrëveshje me Universitetin Shtetëror të Tetovës me...më shumë
SKV vazhdon portestat para RektoratitNjë grup aktivistësh të Lëvizjes studentore “Studim, Kritikë, Veprim”, vazhdojnë...më shumë
SKV-ja bllokon Rektoratin e UP-sëDyert e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës janë bllokuar nga studentët e...më shumë
Demaçi flet para nxënësve të Universitetit të Fëmijëve në UPZVeprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Adem Demaçi të hënën ka mbajtur...më shumë
Procesi mësimor në UP shtyhet deri më 15 qershorSenati i UP-së ka vendosur ta shtyjë procesin mësimor deri me 15 qershor “për shkak të...më shumë
Shkolla fillore 'Anadollu' në Mamushë bëhet me sallë sportiveShkolla fillore "Anadollu" në Mamushë është bërë me sallë sportive në saje...më shumë
Takohen pas 30 vitesh Maturantët e gjeneratës 1981-82 që kanë vijuar shkollimin e mesëm në paralelet turke...më shumë
Abetarja i bashkon shqiptarëtNë 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Kosova dhe Shqipëria dhe shqiptarët...më shumë