Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 04 Mars 2021
UP, në tetor me rektor të riE Mërkurë 16 Maj 2012 13:44Ministri i Arsimit, Ramë Buja, ka nënshkruar udhëzimin administrativ për të legalizuar zgjedhjet në Universitetin e Prishtinës, që do të mbahen në nivel të këtij universiteti.më shumë
Paralajmërojnë protestëDrejtues të organizatës “Paqja studentore” kanë akuzuar rektorin e Universitetit të...më shumë
Festa e Leximit kaplon të gjithë Në organizim të shoqatës së mësimdhënësve turq të Kosovës dhe degës...më shumë
Studentët informohen mbi risitë e studimeve në TurqiEkspertët e arsimit të lartë nga Presidenca e diasporës turke dhe të komuniteteve mike...më shumë
Studentët informohen gjërësisht mbi kushtet e studimeve në TurqiEkspertët e arsimit të lartë nga Presidenca e diasporës turke dhe të komuniteteve mike...më shumë
MASHT-i dhe DKA të përgatitura për Provimin e maturës Drejtuesit e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në takimin me Drejtoritë...më shumë
Kolegët nuk e harrojnë Salih Lika'nShoqata e mësimdhënësve turq të Kosovës ka organizuar një tubim përkujtimor për...më shumë
UPZ nënshkruan marrëveshje me Universitetin e TiranësUniversiteti Publik i Prizrenit dhe Universiteti Shtetëror i Tiranës kanë nënshkruar sot Memorandum...më shumë
Ministri Buja priti një grup nxënësish shqiptar nga TurqiaMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Ramë Buja, priti një grup nxënësish,...më shumë
Qeveria ia dhuron AUK-ut 31 hektarëMinistria e Arsimit, e Shkencës dhe e Teknologjisë e ka finalizuar memorandumin, të cilin pret ta...më shumë
Shpallet programi i bursave për studentët nga BallkaniProgrami i bursave për studentët nga Ballkani që dëshirojnë të studiojnë në...më shumë
Rektori i Universitetit të Stambollit vizitoi UP-nëSot, me ftesën e rektorit të Universitetit të Prishtinës, Mujë Rugova, ishte në vizite...më shumë
Ministria turke e Arsimit ndihmon MamushënMinistria turke e Arsimit ka ndihmuar shkollën fillore "Anadolli" në Mamushë me mjete e pajisje për...më shumë