Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Mars 2021
Ndërroi jetë veterani Salih LikaE Mërkurë 18 Prill 2012 11:44Pas një sëmundjeje të shkurtë mbrëmë ka ndërruar jetë veterani i arsimit Salih Lika. Pas namazit të drekës ai do të varroset në Prizren. më shumë
Ka nisur punimet seminari mbi arsimin dhe mësimin e gjuhës turkeSeminari mbi arsimin dhe mësimin e gjuhës turke e organizuar nga Qendra Kulturore turke Yunus Emre në...më shumë
Seminar mbi arsimin dhe mësimin e gjuhës turke Qendra Kulturore turke Yunus Emre në bashkëpunim me shoqatën e mësimdhënësve turq të...më shumë
Matura shtetërore më 9 dhe 23 qershorProvimi shtetëror i maturës do të mbahet më 9 dhe më 23 qershor. Ministria e Arsimit,...më shumë
UP-ja marrëveshje me Universitetin e PamukkalesDrejtuesit e Universitetit të Prishtinës dhe ata të Tetovës kanë nënshkruar...më shumë
Turqia ka pranuar një numër të madh studentësh nga KosovaMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z.Ramë Buja, ka pritur sot rektorin e Universitetit Teknik...më shumë
Ministri Yagcilar ka pritur rektorin e UTS Muhammet ShahinMinistri i MAP-it Mahir Yagcilar, ka pritur rektorin e Universitetit Teknik të Stambollit (UTS) Prof.dr. Muhammet...më shumë
ITU e interesuar për hapjen e degëve në KosovëRektori i Universitetit Teknik të Stambollit, Prof.Dr.Muhammed Şahin, ka pohuar se ky universitet planifikon...më shumë
E shtuna ditë mësimiNë të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës, dita e...më shumë
Universiteti i Prizrenit edhe me një kabinet të ri të informatikësUniversitetit të Prizrenit i është shtuar edhe me një kabinet i ri i informatikës, prej 15...më shumë
Jahjaga hapi Olimpiadën Matematike të KosovësPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga të shtunën hapi Olimpiadën Matematike...më shumë
Drejtuesit e Universitetit Balikesir vizitë në TUMEDDrejtuesit e Universitetit Balikesir të cilët po qëndrojnë për vizitë në Prizren, ku...më shumë
Universiteti Prizrenit dhe ai i Balikesirit me marrëveshje për bashkëpunimUniversiteti Prizrenit dhe Universiteti i Balikesirit nga Turqia, kanë arritur marrëveshje për...më shumë