Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Mars 2021
Njoftim në lidhje me bursat turkeE Premte 23 Mars 2012 13:12Në ueb faqen e presidencës së turqve jashtë vendit dhe komuniteteve mike është shpallur sistemi i ri bursave për vitin akademik 2012/2013, për studentët të cilët dëshirojnë të vijojnë studimet me bursa. më shumë
Zhgënjimi i nxënësve turqHeqja e provimit pranues për studime në Turqi një muaj para mbajtjes së tij ka shkaktuar...më shumë
Materiale mësimore e shkencore elektronike për avancim të studimeveDrejtuesit e Universitetit publik të Prizrenit dhe ata të Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare...më shumë
Diplomat e UP-së u përshtaten kërkesave për punë dhe studime në SerbiMarrëveshja e arritur për njohjen e diplomave në raundin e shtatë të bisedimeve në mes...më shumë
Universitetet turke ofrojnë mbështetje për UPZ-nëUniversiteti publik i Prizrenit brenda një jave ka kompletuar nënshkrimin e marrëveshjeve të...më shumë
Nga prilli fillon paraqitja e provimeve 'online'Studentët e vitit të parë të nivelit bachelor në Universitetin e Prishtinës (UP), pritet...më shumë
Universiteti i Prizrenit dhe Nigde University nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimiUniversiteti Publik i Prizrenit dhe Nigde University nga Turqia, të premten kanë nënshkruar...më shumë
Vëllazërohen katër shkolla të Kamenicës dhe Mustafa Kemal PashësU bë vëllazërimi i katër shkollave të komunës së Kamenicës me ato të...më shumë
Thaçi uron mësuesitKryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar mësuesit dhe punonjësit e...më shumë
UP shpall konkursin për studimet e doktoraturësMë në fund Universiteti i Prishtinës, ka shpallur sot konkursin për studimet e doktoraturës ku...më shumë
MASHT-i fton komunitetet të festojnë 7 MarsinDrejtues të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë kanë mbajtur sot takimin e...më shumë
Ambasadorja Ozan vizitoi shoqatën MABEDAmbasadorja turke në Prishtinë, Songul Ozan gjatë qëndrimit në Mamushë vizitoi...më shumë
Shkëmbim ditësh për zëvendësim të mësimitTë gjitha shkollat e Kosovës do të kompensojnë orët e humbura mësimore gjatë dy...më shumë