Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 25 Shkurt 2021
Studentët kosovarë do të studiojnë edhe në RizeE Marte 21 Shkurt 2012 19:00Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga KDTP-ja, Enis Kervan me një delegacion ka vizituar rektorin e Universitetit të Rizes, Prof. Dr. Arif Yılmazin. më shumë
Ora e parë të hënën i kushtohet PavarësisëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, pasi ua uron katërvjetorin e shpalljes...më shumë
UP dhe UPZ shtyjnë aktivitetet për një javëPër shkak të kushteve të rënda atmosferike dhe acarit të madh që ka përfshirë...më shumë
Shkollat vazhdojnë pushimin edhe për një javëMinistria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), ka marrë vendim që mësimi në nivel...më shumë
Mësimi në Pejë e Deçan vazhdon më 20 shkurtGjendja e jashtëzakonshme, e paraparë të përfundojë sot në Pejë, do të mbetet...më shumë
Edhe në UPZ gjashtë ditë pushimMoti i ligë që ka mbërthyer vendin, ka shtyrë udhëheqjen e Universitetit të Prizrenit...më shumë
UP shtyn të gjitha aktivitetet akademike deri më 13 shkurtZyra për Informim e Universitetit të Prishtinës përmes një komunikate njoftoi sot të...më shumë
Moti i keq shkak për mbylljen e shkollaveGjendja e krijuar në vend ka bërë që ministria e Arsimit të vendosë ndërprerjen e...më shumë
Nuran Malta, emërohet prorektore në UPZSenati i përkohshëm i Universitetit të Prizrenit, në mbledhjen e mbajtur më 23 janar 2012 ka...më shumë
KFOR-i turk organizon kurse të gjuhës turke, shqipe e anglezeKFOR-i turk në qytete të ndryshme të Kosovës po organizon kurse të gjuhës turke, shqipe e...më shumë
Shpërndahet libri shkollor për mësimin e gjuhës shqipeLibri shkollor për mësimin e gjuhës shqipe, dedikuar nxënësve turq e boshnjak është...më shumë
Miratohen programe tjera për doktoratëUniversiteti i Prishtinës (UP) nuk do të shpallë konkursin për doktoratë vetëm në...më shumë
Rifilloi procesi mësimor në KosovëNë gjithë Kosovën sot ka rifilluar procesi mësimor, i ndërprerë të mërkurën...më shumë