Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Mars 2021
Ndërpritet mësimi në tërë Kosovën– rifillon të hënënE Mërkurë 25 Janar 2012 20:16Për shkak të reshjeve të vazhdueshme të borës dhe vështirësimit të lëvizjes në gjithë territorin e Kosovës, pas kontakteve me të gjitha Drejtoritë Komunale të Arsimit (DKA) në Republikën e Kosovës, është vlerësim se në shumicën e komunave, gjendja e kushteve atmosferike është e vështirësuar.më shumë
Përplasen MASHT-i dhe UP-ja Rezultatet e provimit shtetëror të maturës sivjet do të jenë bazë për pranim...më shumë
Për projektin pilot “e – Shkolla” MAP-i ka dhuruar 125 laptopMinistri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar (me bashkëpunëtorë), i shoqëruar dhe nga...më shumë
Universiteti i Prishtinës dhe Yunus Emre - marrëveshje bashkëpunimiUniversiteti i Prishtinës dhe qendra kulturore turke Yunus Emre të hënën kanë nënshkruar...më shumë
Universiteti i Muglas i gatshëm për studentët nga KosovaMinistri i MAP-së, Mahir Yagcilar ka pritur në një takim rektorin e Universitetit të Muglas, ...më shumë
Buja takoi ministrin anglez të ArsimitMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, në ditën e tretë të Forumit...më shumë
Profesorët politikanë janë më të papërgjegjshmitBesim Beqaj, Enver Hasani, Ibrahim Gashi, Arsim Bajrami, Hajredin Kuçi, Isa Mustafa, Bardh Rugova, Mazllum...më shumë
Të martën nis gjysmëvjetori i dytë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) njofton të gjithë nxënësit e...më shumë
Universiteti i Stambollit shpreh interesim për KosovënMinistri i MAP-së, Mahir Yagcilar gjatë qëndrimit në Turqi është takuar me rektorin e...më shumë
MASHT shpall konkurs për tekste mësimore në gjuhën turkeNë bazë të planprogrameve, Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe Teknologjisë ka shpallur...më shumë
LDK akuzon MASHT-in për shumë dështimeLDK përmes një kumtese për opinion ka fajësuar Ministrinë e Arsimit të Shkencës e...më shumë
Libër i ri me poezi nga Enver BakiShkrimtari dhe poeti kosovar, Enver Baki ka përuruar librin e ri me poezi të titulluar "Rrugët e vjetra...më shumë
Metodat e mësimdhënies planifikohet të ndryshojnë në 2012-nMinistria e Arsimit, e Shkencës dhe e Teknologjisë (MASHT), planifikon që të ndryshojë metodat...më shumë