Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Mësimi në UPZ nis me një javë vonesëE Shtunë 01 Tetor 2011 11:54Viti akademik 2011/2012 në Universitetin e Prizrenit do të nisë me një javë vonesë, kanë bërë të ditur zyrtarët e këtij institucioni arsimor.më shumë
Të hënën fillon viti i ri akademikTë hënën më 3 tetor fillon viti i ri akademik 2011-2012. Rektori i Universitetit të...më shumë
S'ka master për privatët në universitetin publikTë diplomuarit në kolegje private nuk do të kenë mundësi të regjistrohen as sivjet...më shumë
Akademia e Shkencave nuk u ka ofruar studentëve asgjë të rePo afrohet fillimi i vitit të ri akademik në Universitetin e Prishtinës, dhe studentët...më shumë
TÜMED organizon kurs të gjuhës shqipeShoqata e të diplomuarve në Turqi TÜMED me mbështetjen e TIKA-s organizon kurs të gjuhës...më shumë
Hapat klasa e parë në gjuhën turke në MitrovicëNë shkollën fillore “Anton Zako Çajupi” në Mitrovicë në vitin shkollor...më shumë
Rihapet shkolla teologjike serbe në PrizrenMe regjistrimin e dhjetë nxënësve në klasën e parë të shkollimit të mesëm,...më shumë
Matura: 61 për qind kalojnë testin në afatin e gushtitKomisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQSHM) ka publikuar rezultatin e testit të maturës në...më shumë
Reagon MASHT, nuk ka marrëveshje për ndryshimin e teksteve të historisëMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) reagon ndaj lajmit të disa mediave gjatë...më shumë
Konkurs shtesë për studime në degën e gjuhës dhe letërsisë turkeNë bazë të konkursit shtesë të Universitetit të Prishtinës është...më shumë
UP shpalli konkursin plotësuesUniversiteti i Prishtinës ka shpallur sot konkursin plotësues për pranimin e studentëve të...më shumë
KDTP organizoi takimin me studentëUdhëheqësit e Partisë Demokratike Turke të Kosovës, KDTP kanë organizuar takimin...më shumë
Botohet libri shkollor për gjuhën dhe letërsinë turke Libri shkollor "Gjuha dhe Letërsia Turke" për klasën e 12-të është botuar nga Ministria...më shumë