Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Mars 2021
Pezullohet greva në Universitetin e PrishtinësE Premte 08 Maj 2015 20:05Greva e përgjithshme e shpallur nga Këshilli Drejtues i SBAShK-ut është pezulluar edhe në Universitet.më shumë
Hetohen diplomat e 84 mësimdhënësve në GjakovëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës (MASHT), Arsim Bajrami, ka lëshuar...më shumë
Provimit të maturës do t’i nënshtrohen 32 mijë maturantëKryetari i Komisionit Qendror Shtetëror e Maturës, Azem Guri, në një prononcim për Telegrafin...më shumë
UP në grevë, kërkojnë nënshkrimin e kontratës kolektiveUniversiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot është në grevë.më shumë
Vazhdon mësimi në të gjitha shkollatGjatë takimit të përfaqësuesve të Sindikatave të Arsimit të Komunave të...më shumë
Ministrat e arsimit të rajonit takohen në KosovëMinistri i Arsimit, Shkencën dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, do të pres sot ministrat Lindita...më shumë
Grevistët e arsimit pezullojnë grevën, të hënën i rikthehen punësPërfaqësues të Sindikatave të Arsimit të Komunave të Kosovës sot kanë mbajtur...më shumë
Jasharaj: Mos u talllni me mësimdhënësitDuket se mësimdhënësit e kanë pritur keq deklaratën e ministrit të Financave, Avduallah...më shumë
SBASHK: Ka gabime në paga, greva vazhdonSindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës njofton se edhe nesër do të vazhdojë greva...më shumë
SBASHK: Greva vazhdon Edhe përkundër deklarimeve të Qeverisë se pagat e mësimdhënësve këtë muaj...më shumë
Mësimdhënësit pritet t’i marrin të enjten pagat me rritjeMinistri i Arsimit, Arsim Bajrami dhe zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, kanë mbajtur sot...më shumë
SBASHK-u këmbëngulës, greva nis nesërKëshilli Drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka konfirmuar...më shumë
Këshilli i Prindërve: Nuk është momenti i duhur për grevëKëshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar lidhur me paralajmërimin e SBASHK-ut, se nesër...më shumë