Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
OMU mirëpret studentë nga KosovaE Mërkurë 07 Shtator 2011 14:12Universiteti 19 Maji (OMU) ka nis që të pranoj studentë nga Ballkani, në kontigjentin shtesë. Bashkë me 5 studentë nga Kosova në këtë Universitet janë regjistruar gjithsej 29 studentë nga Ballkani. më shumë
Konviktet këtë vit pranojnë 3150 studentëQendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës shpallë të hënën konkursin për...më shumë
Në klasat e para turke 10 përqind rritjeNë klasat e para turke, në vitin shkollor 2011-2012 është regjistruar rritje prej 10 përqind....më shumë
Nisi viti i ri shkollorNë të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Kosovë, të enjten ka filluar viti i ri...më shumë
Ka filluar viti i ri shkollor në mbarë vendinViti i ri shkollor 2011-2012 filloi sot në mbarë vendin. Edhe sivjet janë siguruar tekstet falas për...më shumë
Ndërron jetë veterani i arsimit turk Shaban TopkoIsh mësimdhënësi Shaban (Arif) Topko ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare...më shumë
Të gatshëm që mësimi të filloj me 1 shtatorDrejtoritë Komunalë të Arsimit të Kosovës, janë të gatshme që mësimin ta...më shumë
Sopjani: UPZ do të jetë i suksesshëmUdhëheqësit e Universitetit të Prizrenit kanë shpalosur përgatitjet që po bëhen...më shumë
Shqipja e shkrimi akademik, të obligueshme në Universitetin e PrizrenitQë nga 1 tetori Gjuha shqipe dhe Shkrimi akademik do të jenë lëndë obliguese për...më shumë
Universiteti Publik i Prizrenit kërkon staf të ri akademikMësimdhënësit që aktualisht punojnë në Universitetin Publik të Prizrenit duhet...më shumë
Thirrje për mbështetjen e studentëve kosovarëDega e KDTP-së në Prizren ka bërë thirrje që Universiteti i Trakyas ti mëbshtes...më shumë
Ministria e Arsimit përfiton 1.8 milionë euro nga KEPërmes programit të Tempus-it, Ministria e Arsimit përfiton 5 projekte në vlerë prej 1.8 milion...më shumë
Mbahet për herë të dytë provimi pranues në MjekësiRreth 1 mijë e 400 kandidatë i janë nënshtruar për të dytën herë provimit...më shumë