Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 21 Prill 2021
Serbia t’i pranoj diplomat e universiteteve të KosovësE Premte 03 Qershor 2011 13:39Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut (KDNJ) në Bujanoc, Belgzim Kamberi, ka kërkuar të enjten nga shteti serb dhe shefi i Trupit koordinues për Luginën e Preshevës, Milan Markovic, që të zgjidhet çështja e diplomave të Republikës së Kosovës.më shumë
Fëmijët te privatët, flasin për reformaKryeministri Hashim Thaçi, kryeparlamentari Jakup Krasniqi, ish-ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet...më shumë
Ministri Buja në Tiranë për abetarenMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja më bashkëpunëtorë do të...më shumë
Universiteti i Trakyas do të pranoj studentë nga KosovaNë vitin akademik 2011-2012, Universiteti i Trakyas në Turqi do të pranoj afër 400 studentë...më shumë
Revoltohen studentët e Universitetit të PrizrenitPërmes një reagimi studentët e Universitetit Publik të Prizrenit (UPZ) kanë shprehur pezmin dhe...më shumë
Fillon fushat informuese për rekrutimin e kadetëve, gjenerata 2015Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), nga data 26 maj, fillon fushatën...më shumë
UPz akuzohet për përvetësim të logos së një Universiteti privatStudentët e Universitetit Publik të Prizrenit janë afër përfundimit të ligjëratave...më shumë
Publikohet njoftimi për studimet postdiplomike në TurqiAmbasada e Turqisë në Prishtinë ka shpallur njoftimin për studimet postdiplomike - master dhe...më shumë
Mamusha përfiton bibliotekë nga komuna e KonakNisma e komunës Konacık afër Bodrumit dhe federatës së vëzhguesve të Turqisë...më shumë
Universiteti serb në Mitrovicë -Autonom dhe i paligjshëm!Përfaqësues të Ministrisë së Arsimit nuk po duken se i kanë vënë vetes prioritet...më shumë
Universitet indian në Kosovë, më i madhi në BallkanSipas të gjitha gjasave Kosova do të bëhet edhe me një universitet të huaj, për të...më shumë
Mësuesit e nxënësit nga Ankaraja për vizitë në KosovëNë saje të bashkëpunimit të nënshkruar më parë nxënës dhe...më shumë
Për Universitetin turk në Lipjan-100 milionë euro dhe 400 hektarë tokë Ambasada e Turqisë në Prishtinë dhe Komuna e Lipjanit të martën kanë dalë me projekt...më shumë