Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 21 Prill 2021
Kontroll mjekësor për nxënësit e MamushësE Marte 17 Maj 2011 09:30Në shkollën fillore “Anadolli” të Mamushës është realizuar kontrolli mjekësor i nxënësve. Duke folur për rëndësinë e shëndetit drejtori për Shëndetësi në komunën e Mamushës, Nuhi Morina ka shprehur bindjen se personeli i Qendrës së Mjekësisë Familjare do ta realizoj me sukses këtë detyrë. më shumë
Përkrahja e Turqisë do të vazhdoj edhe në fushën e arsimitAmbasadorja e Turqisë në Prishtinë, Songul Ozan ka realizuar një vizitë në shkollën...më shumë
UVP mbledh studentë nga mbarë bota Njëzet e tri kurse të ndryshme do të ofrohen për studim në kuadër të Universitetit...më shumë
Karabag, mahnit fëmijët prizrenasNë kuadër të festivalit Zgjimi me Art në Shtëpinë e Kulturës është shfaqur...më shumë
TÜMED ka organizuar ekspozitë për nder të 23 prillitShoqata e të Diplomuarve në Turqi, (TÜMED), me rastin e shënimit të 23 prillit - festës...më shumë
Festë e dyfishtë e nxënësve të shkollës Mustafa Bakia Nxënësit e shkollës Mustafa Bakia në Prizren kanë pas festë të dysfishtë, pasi...më shumë
Provimi pranues për studime në Turqi mbahet të dielënProvimi pranues për studime në Turqi, i dedikuar për komunitetet e afërta (TCS 2011) do të...më shumë
Rektori Rugova viziton Universitetin BilecikRektori i Universitetit të Prishtinës, Mujë Rugova me një delegacion ka vizituar Universitetin...më shumë
Shtyhet afati për aplikim në provimin pranues për studime në TurqiAplikimi për studime me bursë në Turqi do të mund të bëhet deri më datën 11...më shumë
8 prilli data e fundit për aplikim në provimin pranues për studime në Turqi8 prilli është dita e fundit për aplikim në provimin pranues për studime në Turqi, që...më shumë
Profesorët e Universitetit të Prizrenit kërkojnë largimin e rektorit gjermanTë pakënaqur me rrjedhën e zhvillimeve në Universitetin e Prizrenit, mësimdhënësit e...më shumë
Vazhdojnë përgatitjet për Provimin e maturësKomisioni Shtetëror i Maturës po vazhdon përgatitjet për provimin e maturës. Sivjet nuk do...më shumë
Ministri Buja dhe Ambasadori Lauka biseduan për Abetaren e IntegruarMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja me bashkëpunëtorë priti...më shumë