Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
Mësimdhënësit të mërkurën në grevëE Marte 28 Prill 2015 08:44Mësimdhënësit e arsimit parauniversitar do të futen në grevë nga e mërkura, pasi Qeveria e Kosovës nuk ka arritur t’i bindë se pagesa prej 0.5% do të përfshihet me pagat e prillit.më shumë
Mësimdhënësve u paguhet përvoja e punës me pagat e prillitSindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës njofton se sot është takuar me ministrin e Arsimit, Arsim...më shumë
MASHT: Mësimi do mbahetMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, njofton të gjithë nxënësit,...më shumë
Anulohet greva e mësimdhënësve!Këshilli i Përgjithshëm i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe...më shumë
SBASHK-u megjithatë nuk heq dorë nga grevaNdonëse Qeveria e Kosovës në mbledhjen e djeshme kishe marr vendimin për sigurimin e mjeteve...më shumë
Më 20 prill, arsimi i Kosovës në grevë të përgjithshmeSindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) ka bërë të ditur se më...më shumë
SBASHK-u: Greva është shpallur më 20 prillRrahman Jashari, kryetar i SBASHK-ut ka thënë se i kanë dërguar letër ministrit të...më shumë
Grevës do t’i bashkohen edhe mësimdhënësit universitarë Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës e Kosovës (SBASHK) ka marrë vendim të enjten që...më shumë
Më 20 prill sërish grevë nga mësimdhënësitMë 20 prill do të hyjnë në grevë të përgjithshme, i gjithë arsimi...më shumë
Ministri Bajrami pranon se arsimi në Kosovë është larg standardeveNiveli i arsimit në Kosovë është larg standardeve ndërkombëtare. Kështu ka...më shumë
Jahjaga: Marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri, shembull për rajoninPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ministren e Arsimit të...më shumë
7 Marsi - Dita e MësuesitNë mbarë trojet shqiptare, sot shënohet 7 Marsi, Dita e Mësuesit.më shumë
Në Prizren u mbajt manifestimi për nder të 7 marsitNë shtëpinë e kulturës “ Xhemajli Berisha” në Prizren, është mbajtur...më shumë