Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 11 Maj 2021
Mësimdhënësit qe i kanë plotësuar kushtet e pensionimit do të mbesin në punë deri ne fund të vitit shkollorE Mërkurë 31 Mars 2010 13:04Ministria e Arsimit , e Shkencës dhe Teknologjisë , mbajti takimin e radhës me përfaqësues të Drejtorive Komunale të Arsimit (DKA). Me këtë rast u bisedua për përgatitjet e nevojshme për provimin e maturës, për arsimtarët që ende nuk janë në sistemin e pagave, për organizimin e “Javës së Gjelbër” , për aktivitetin “Panairi i Diturisë” si dhe për shumë çështje të tjera .më shumë
Ministri Hoxhaj u takua me donatorët e arsimit në KosovëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë është takuar sot me donatorët, të cilët...më shumë
Tërnava: Edukata fetare në sistemin e arsimit publikMyftiu i Kosovës, Naim Tërnava në kuadër të iniciativës së Bashkësisë...më shumë
Problemi i librave në gjuhën turke vihet në pah Në mbledhjen e Komisionit për arsim, kulturë, rini dhe sport të Kuvendit të Kosovës...më shumë
Hoxhaj: Universiteti i Prizrenit do të jetë multietnik dhe larg ndikimeve politikeMinistri i Arsimit, Enver Hoxhaj, është zotuar se Universiteti i Prizrenit nuk do të ketë...më shumë
YDÜ dhe UP nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimiUniversiteti i Lindjes së Afërt (YDU) dhe Universiteti i Prishtinës (UP) kanë nënshkruar...më shumë
Provimi i Maturës këtë vit pa pagesëMe kërkesën e ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj, Komisioni Qendror...më shumë
Ministri Hoxhaj takon përfaqësuesit e ambasadave të huaja në Kosovë për Universitetin e PrizrenitMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj, ka mbajtur sot një takim me...më shumë
Marrëveshje për gjelbërimin e hapësirave shkolloreMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj dhe Ministri i Bujqësisë,...më shumë
Në Turqi do të shkojnë 100 studentë nga KosovaAfati për aplikimet e studentëve kosovarë të cilët dëshirojnë të studiojnë...më shumë
Studentët nga Universiteti i Eges në KosovëNjë grup i studentëve nga Universiteti i Eges në Turqi kanë vizituar Kosovën. Brenda katër...më shumë
UP nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me universitetin Clemson Në Rektoratin e Universitet të Prishtinës sot nënshkruhet një marrëveshje...më shumë
Kosova përfiton ndihmë nga ItaliaItalia do ta ndihmojë Kosovën për zhvillimin e disa fushave. Një përkrahje e...më shumë