Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
Jahjaga vlerëson rolin e mësuesitE Premte 06 Mars 2015 13:32Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit, priti sot veteranen e arsimit, zonjën Afijete Spahiu-Bashota dhe vizitoi në shtëpinë e tij veteranin tjetër të arsimit, z. Ahmet Namani.më shumë
Banka Botërore ndihmon arsimin me 11 milionë dollarëMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka pritur në takim përfaqësues...më shumë
UP liron nga pagesa administrative e semestrave disa kategori Këshilli Drejtues i UP-së në mbledhjen e mbajtur me datë 23.02.2015 mori vendim për publikim...më shumë
Pritet miratimi i Projektligjit për Maturën ShtetëroreProvimi shtetëror i maturës për këtë vit shkollor do të mbahet më 6 dhe 20 qershor,...më shumë
Bajrami kundër zhvillimeve që cenojnë funksionimin e UniversitetitMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami është duke përcjellë me...më shumë
Bojkotohet mësimi në disa fakultete të UP-sëGrupi i Pavarur të Studentëve të Universitetit të Prishtinës ka bllokuar sot disa njësi...më shumë
Nesër studentët e UP-së bojkotojnë mësimin e marshojnë kundër rektoritGrupi i Pavarur i Studentëve të Universitetit të Prishtinës ka paralajmëruar se do ta...më shumë
UP shënon 45 vjetorin e themelimitUniversiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” shënoi 45 vjetorin e themelimit dhe derisa në vitin...më shumë
5 mijë nxënës kanë braktisur shkollatMinistri i Arsimit të Kosovës Arsim Bajrami është shprehur i shqetësuar në Tiranë...më shumë
Kontratë e përhershme për mësimdhënësitMësimdhënësit e arsimit parauniversitar në Kosovë, nuk do të kenë më kontrata...më shumë
Mësimdhënësit sot nënshkruajnë kontratën e përhershmeËshtë nënshkruar kontrata e përhershme në mes të mësimdhënësve dhe...më shumë
MASHT: Mos i leni fëmijët në protestaMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) fton të gjithë drejtorët e shkollave...më shumë
Fëmijë familjarësh të kategorive të luftës sërish para RektoratitNjë grup i vogël studentësh sërish sot janë mbledhur para Rektoratit Universitetit “Hasan...më shumë