Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 23 Janar 2022
Gjuriq “nuk beson se NATO është pajtuar për ushtrinë e Kosovës”E Mërkurë 30 Shtator 2015 11:48Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se nuk beson në “vërtetësinë” e deklaratës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi në lidhje me atë se NATO është pajtuar që Prishtina të formojë ushtrinë në Kosovë.më shumë
Nikoliq kërkoi nga Ban Ki-moon të pengojë pranimin e Kosovës në UNESCOPresidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka kërkuar mbështetjen e sekretarit të...më shumë
Kuvendi të enjten me minus 50 deputetëMbi 50 deputetë të Kuvendit të Kosovës pritet mos të jenë të pranishëm...më shumë
Mustafa: Folëm edhe për përmbylljen e misionit të EULEX-itKryeministri Isa Mustafa, thotë se në Nju Jork, janë zhvilluar shumë takime me rëndësi...më shumë
Jahjaga u takua me Presidentin e Portugalisë, Anibal Cavaco Presidentja Atifete Jahjaga, në kuadër të aktiviteteve me rastin e Asamblesë së...më shumë
Kosova e barabartë në OKB Sipas alfabetit, Kosova është ulur afër Kuvajtit në pjesëmarrjen e saj në Samitin e...më shumë
Mustafa takon Mogherinin, kërkon finalizimin e MSA-së dhe liberalizimin e vizave Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u takua në Nju Jork me Përfaqësuesen e...më shumë
Veseli: Opozita duhet ta shfrytëzoj foltoren e jo ta bllokoj atë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit,...më shumë
Opozita bojkoton mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit!Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë bojkotuar...më shumë
Kurti paralajmëron tërmete të reja politike në Kosovë Ish-lideri i “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, ka paralajmëruar nga Tirana tërmete të reja...më shumë
Pavarësia e Kosovës, çështje e kryerShteti i Kosovës është një proces i pakthyeshëm dhe ai vazhdon të injorohet vetëm nga...më shumë
Jahjaga takoi në Nju Jork përfaqësuesit e Fondit GlobalPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, takoi në Nju Jork përfaqësuesit e...më shumë
Bllokimi i Kuvendit, qasje e rrezikshmeNënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci ka thënë se logjika e...më shumë