Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Opozita braktis mbledhjen e Kryesisë së KuvenditE Hënë 14 Shtator 2015 13:48Opozita e ka braktisur mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku po diskutohej lidhur me marrëveshjet e fundit të arritura në Bruksel.më shumë
Hoti lavdëron qeverinë Mustafa“E ftoj opozitën të jetë konstruktive me kritika dhe sugjerime për politikat qeverisëse...më shumë
Ambasadori Delawie kërkon program të rreptë kundër korrupsionitAmbasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, thotë se për të...më shumë
Ambasadorët politikë, në kundërshtim me ligjinProcesi i emërimit të ambasadorëve të rinj ka ngecur si pasojë e tejkalimit të kuotës...më shumë
OBI përkrah anëtarësimin e Kosovës në UNESCOZëvendësministri i Jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi, është duke qëndruar në...më shumë
Protestat e paralajmëruara masive, pas verdiktit të KushtetuesesPërkundër paralajmërimeve për protesta masive nga ana e opozitës, këto protesta nuk do...më shumë
Themelohet asociacioni i komunave shqiptare në SerbiKëshilltarët komunalë të tri komunave Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, kanë miratuar...më shumë
ISIS: Do t'i sulmojmë Ambasadat e huaja në Prishtinë, Tiranë e SarajevëOrganizata ekstremiste e Shtetit Islamik, ka kërcënuar sërish Ballkanin me sulme terroriste. Në...më shumë
Jahjaga përmbylli vizitën në ShqipëriPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në përmbyllje të vizitës zyrtare në Shqipëri,...më shumë
Anëtarësimi në UNESCO, beteja më e vështirë pas GJND-sëZëvendësministri i Jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi është shprehur optimist për...më shumë
Mustafa: Vendet e rezervuara fajtore për bllokimin e formimit të Ushtrisë së KosovësKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka dhënë sqarime në lidhje me vazhdimin e vendeve të...më shumë
Thaçit i erdhi një lajm fantastik Ministri i Jashtëm zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Hashim Thaçi,...më shumë
Qeveria e Kosovës: Aktet e dhunës dëmtojnë interesat e Kosovës dhe taksapaguesveQeveria e Republikës së Kosovës dënon fuqishëm aktet vandale të radhës të...më shumë