Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Jahjaga përmbylli vizitën zyrtare në ShqipëriE Premte 11 Shtator 2015 21:17Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në përmbyllje të vizitës zyrtare në Shqipëri, vizitoi qytetin e Shkodrës. Presidentja, e shoqëruar nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vizitoi kalanë e Rozafës dhe fonotekën “Marubi”.më shumë
Tahiri, BE-së: Hiqni vizat, izolimi ishte padrejtësiMinistrja e Dialogut Edita Tahiri po merr pjesë në konferencën rajonale të ministrave në...më shumë
Të gatshëm ‘t’i zbardhin’ marrëveshjet e BrukselitZyra e Kryeministrit të Kosovës ka dorëzuar sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës...më shumë
Ja mesazhi i kryeministrit Mustafa në 14 vjetorin e sulmeve në SHBAKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përmes një mesazhi ka përkujtuar 14...më shumë
Hyseni dhe komandanti i KFOR-it bisedojnë për situatën e sigurisëMinistri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, priti në takim njoftues komandantin e KFOR-it, gjeneral...më shumë
Jahjaga dhe Basha diskutojnë për proceset aktuale në Kosovë e ShqipëriPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në kuadër të vizitës...më shumë
Një polic i lënduar, 15 aktivistë të VV-së në stacion policorPolicia e Kosovës njoftoi se më 11.09.2015 rreth orës 11:00 ka pranuar informacionet se rreth 40 persona,...më shumë
Thaçi: Jemi në zi sot, si 14 vite më parëZëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, njëherësh ministër i Punëve të...më shumë
Veseli vizitoi Kampin memorial Aushvic-BirkenauKryetari i Kuvendit të Kosovës vuri kurorë me lule në shenjë kujtimi të të gjitha...më shumë
Thaçi:Presim që BE në 2016 të heq vizat për qytetarët tanëNë intervistën për gazetën gjermane që merret me çështje ekonomike, 'Handelsblatt',...më shumë
Rama dhe Jahjaga u dakorduan për më shumë bashkëpunim mes dy vendevePresidentja e Kosovës, Atifete Jahajga në Tiranë është pritur në një takime dhe nga...më shumë
Mustafa priti ambasadorin e Vanuatus, Roy Mickey JoyKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ambasadorin e Vanuatus në...më shumë
Meta i garanton Jahjagës përkrahjen e Shqipërisë për KosovënPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga shprehu mirënjohjen e thellë të institucioneve të...më shumë