Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 20 Shtator 2021
Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm në New York, kundër ISIS'itE Marte 29 Shtator 2015 10:28​Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka udhëtuar sot për në New York, ku është ftuar nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, që të marrë pjesë në Samitin Global të Liderëve Kundër ISIS-it dhe Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, që do të mbahet më 29 shtator.më shumë
Jahjaga: Po bëhemi vend i rëndësishëmPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, thotë se pjesëmarrja e Kosovës në javën e...më shumë
Jashari: Nuk garantojmë që protesta do të jetë e qetëKryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve të luftës së UÇK-së,...më shumë
Edhe Libia do të mbështesë Kosovën për në UNESCOPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u takua sot në Nju Jork me Presidentin e...më shumë
Opozita refuzon ndërmjetësimin e presidentesTri partitë politike që kanë krijuar tashmë frontin opozitar vazhdojnë ta sfidojnë...më shumë
Tusk përkrah Kosovën në rrugën integruese evropianeKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, dhe ministri...më shumë
PPE dënon sulmin me vezë ndaj KryeministritPartia Popullore Evropiane ka reaguar për sulmin me vezë ndaj Kryeministrit Mustafa duke e dënuar...më shumë
Lunacek “qorton” opozitënRaportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek ka thënë se, vezët nuk...më shumë
Veseli bën thirrje për luftë kundër korrupsionitKryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot mori pjesë dhe mbajti një...më shumë
Kosova ka përmbushur detyrimet për liberalizim të vizaveKryetari i Kuvendit, Kadri Veseli priti sot në takim delegacionin e Komisionit për Politikën e Jashtme...më shumë
Jahjaga: Kosova, shembull për rajonin për qasjen ndaj sfidavePresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim një delegacion nga...më shumë
Shkarkohet JabllanoviqPërfaqësues politikë të serbëve të Kosovës kanë vendosur që nga enjtja...më shumë
Ahtisaari mbështet fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në UNESCOZëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, po...më shumë