Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Rashiq: Beogradi përfiton nga AsociacioniE Enjte 10 Shtator 2015 15:10Ish-ministri Nenad Rashiq ka thënë se nga marrëveshja e Brukselit nuk kanë përfituar asgjë serbët e Kosovës.më shumë
Kosova dhe Shqipëria kanë bërë hapa të rëndësishme para drejt zhvillimitPresidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani dhe homologia nga Kosova, Ahtifete Jahjaga kanë mbajtur sot...më shumë
Jahjaga pritet në Tiranë me nderime të lartaPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, po qëndron sot në Tiranë në një vizitë...më shumë
Thaçi falënderon Orën, Muratin e Mulën për UNESCO-nShefi i diplomacisë kosovare, Hashim Thaçi i në një postim në Facebook ka falënderuar...më shumë
Rita Ora lobon për pranim të Kosovës në UNESCOSopranoja shqiptare me nam botëror, Inva Mula, i është bashkuar fushatës lobuese të...më shumë
Thaçi: Kosovarët nuk kanë asnjë arsye të emigrojnëZëvendëskryeminsitri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se...më shumë
Reinhardt: Kosovës i mjaftojnë 3 mijë ushtarëKosova nuk ka nevojë për ushtri më të madhe sesa ajo që e ka, sepse asnjë vend i rajonit,...më shumë
Presidentja e Kosovës do të nis vizitën dyditore në ShqipëriPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të mbërrijë sot në Tiranë me ftesë të...më shumë
Deputetët e KDTP-së dënojnë sulmet terroriste në TurqiDeputetët e KDTP-së në Kuvendin e Kosovës, Müferra Şinik dhe Fikrim Damka, kanë...më shumë
Kosova kërkon në Bruksel përkrahje për Agjencinë e PunësimitZëvendësministrja e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Rita Hajzeraj-Beqaj, po qëndron në...më shumë
Jahjaga nesër në Tiranë, ja agjenda zyrtare e takimeveZyra e shtypit e Presidencës Shqiptare konfirmon vizitën e presidentes së Kosovës, Ahtifete Jahjaga...më shumë
Demolli kërkon më shumë bashkëpunim me TurqinëMinistri i FSK-së, Haki Demolli, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në...më shumë
Hyseni: S’ka rrezik serioz ndaj KosovësHyseni tha se paralajmërimet e grupeve parlamentare dhe jashtëparlamentare nuk i konceptojnë si...më shumë