Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Haradinaj: Situata është serioze, AAK do të protestojëE Mërkurë 09 Shtator 2015 13:36Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se së shpejti do të organizojnë protesta për të kundërshtuar Qeverinë dhe vendimet e saj.më shumë
Vetëvendosje hedh ngjyrë mbi veturën e KryeministritAktivistët e Vetëvendosjes kanë sulmuar veturën e kryeministrit të Republikës së...më shumë
Sulmohet vetura e kryeministrit Isa MustafaVetura e kryeministrit të Kosovës është sulmuar sot gjatë kohës kur ai duke shkuar në...më shumë
Arif Bütüç i dërgon telegram ngushëllimi presidentit ErdoğanKryetari i Komunës së Mamushës dhe kryetari i KTAP-së, Arif Bütüç ka dërguar...më shumë
Kosova i kërkon angazhim Serbisë për të zhdukuritKrerët e shtetit ë Kosovës vlerësojnë se informatat për personat e zhdukur gjatë...më shumë
Ministri Yagcilar dënon sulmet terroriste në TurqiMinistri i MAP-it në Qeverinë e Kosovës dhe kryetari i KDTP-së, Mahir Yagcilar ka dënuar sulmet...më shumë
Haradinaj dorëhiqet nga Komisioni për Punë të JashtmeRamush Haradinaj Kryetari i AAK-së, deputet në Kuvendin e Kosovës dhe njëkohësisht anëtar...më shumë
Pacolli e quan të pakuptimtë pengimin nga zyrtarët e Kosovës të reciprocitetit me SerbinëPërmes një deklarate sërish ka reaguar Rrahim Pacolli, për moszbatimin e vendimit për ngrirjen...më shumë
Konferencë 'Personat e Zhdukur – Rruga përpara'Në konferencë do të marrin pjesë shefi i Zyrës së BE-së, Samuel Zhbogar, presidentja...më shumë
Konjufca: Me protesta do ta çojmë Qeverinë në shtëpiDeputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në emisionin “Rrokum Roll” të TV Rrokum,...më shumë
Haradinaj: Do të protestojmëKryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se përmes protestave mund të ndryshojë Kosova.më shumë
Shënohet 25-vjetori i Kushtetutës së KaçanikutU shënua sot në Kaçanik 25 vjetori i Kushtetutës së Republikës së Kosovës, me...më shumë
Italia falënderohet për mbështetjen e FSK-sëMinistri i FSK-së, Haki Demolli, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Italisë në...më shumë