Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Ministri Kuçi vizitoi institucionet në pjesën veriore të MitrovicësE Hënë 07 Shtator 2015 19:46Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi vizitoi sot Komunën e Mitrovicës së veriut dhe u prit nga kryetari i kësaj komune Goran Rakiq dhe Adriana Hoxhiq, shefe e Zyrës Administrative të Komunës së Mitrovicës së veriut. më shumë
Sejdiu pret njohje nga SllovakiaIsh presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu priti sot në një takim udhëheqësin e Zyrës së...më shumë
Mustafa: Me Kushtetutën e Kaçanikut u vendosën themelet e shtetitKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e 25 vjetorit të Ditës së...më shumë
Shënohet 25 vjetori i Kushtetutës së KaçanikutMe rastin e 25 vjetorit të shpalljes së Deklaratës Kushtetuese të Republikës së...më shumë
Finlanda vazhdon ndihmën për KosovënTarja Halone, ish-presidentja e Finlandës, nesër do të vizitojë Prishtinën ku do të...më shumë
Holanda nis përgatitjet për SpecialenMbretëria e Holandës është duke negociuar me Shërbimin e Jashtëm të Bashkimit...më shumë
Dellawie: Amerika ka qenë, është dhe do të jetë me KosovënAmbasadori i ri amerikan në Kosovë, i cili ka filluar detyrën prej dy javësh, deklaroi në...më shumë
Breedlove: Situata në Kosovë, e qetë dhe e sigurtKomandanti Suprem i Forcave Aleate për Evropë gjenerali Philip Breedlove tha sot se situata në...më shumë
Jahjaga viziton zyrtarisht Shqipërinë më 10 e 11 shtatorNë datat 10 dhe 11 shtator, Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga do të zhvillojë një...më shumë
Anëtarësimi në Europol dhe Interpol, sfidë për policinëNë gjashtëmbëdhjetë vjetorin e shënimit të themelimit të Policisë së...më shumë
VV-Policisë: Mos i qëndroni besnik IsësAktivistë të Vetëvendosjes kanë vendosur një pankartë me mbishkrimin "Mos i qëndroni...më shumë
Nënë Tereza, flamurtare e madhe e humanizmit dhe solidaritetitKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në manifestimin kushtuar Nënë Terezës,...më shumë
Jahjaga përkrah reformat në Universitetin e PrishtinësPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti Rektorin e Universitetit të...më shumë