Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Haziri: Jo më me PDK-nëE Hënë 01 Mars 2010 10:53Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës, sipas nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Hazirit, në të ardhmen do të duhet të ndajnë rrugëtimin e tyre, pasi janë të ndryshme.më shumë
Kuochner: Serbia të zgjidhë kontestin me Kosovën Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kuochner pritet t’i bëjë thirrje Serbisë t’i...më shumë
Serbia një ditë duhet ta njohë Kosovën Ish ministri i jashtëm italian, Gianni De Michelis ka thënë se Kosova do të jetë problem...më shumë
EULEX-i përgatit akuza të reja për krimet e luftësPërfaqësuesi civil ndërkombëtar në Kosovë, Pieter Feith ka hedhur poshtë akuzat se ka...më shumë
120.000 nënshkrime kundër procesit gjyqësor ndaj KurtitKëshilli kundër procesit gjyqësor ndaj Albin Kurtit ka bërë të ditur se peticioni i...më shumë
Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme Ministri i Punëve të Jashtme të Francës, Bernard Kouchner, në prag të vizitës së...më shumë
Vlerësohet procesi i zgjedhjeve lokale Në organizim të koalicionit të OJQ-ve vëzhguese "Demokracia në Veprim" është mbajtur...më shumë
TİKA e nënshkroi protokolin lidhur me statusin e zyrës në Kosovë Me rastin e vizitës së presidentit Fatmir Sejdiu në Ankara si mysafir zyrtar i presidentit Turk Abdullah...më shumë
Thaçi: Mos e zëvendësoni debatin me dhunëZëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar vizitat e tij nëpër...më shumë