Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Mustafa emëron 6 zëvendësministraE Mërkurë 02 Shtator 2015 21:26Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës.më shumë
Shqetësime për "bosnjëzimin" e KosovësMe marrëveshjen e fundit ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për krijimin e Asociacionit të...më shumë
Thaçi: Kosova s’humb tokë në demarkacionin me Malin e ZiZëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi tha se ajo që...më shumë
Me pakon e re fiskale përfitojnë ata me të ardhura të voglaAplikimi i pakos së re fiskale do të sjellë përfitime për qytetarët me të ardhura...më shumë
Thaçi reformon shërbimin diplomatikNë mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, është miratuar edhe Ligji i ri për Shërbimin...më shumë
Jahjaga ftohet në New York nga “Fondacioni Clinton”Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga dhe kryeministri shqiptar Edi Rama do të marrin pjesë në...më shumë
Turqia, vendi i parë që hap konsullatë të përgjithshme në KosovëTurqia është duke hapur një konsullatë të përgjithshme në Kosovë në qytetin...më shumë
Rrëzohen masat e sigurisë së QeverisëVetëm 24 orë kanë mbijetuar rrethojat e hekurta të zgjatura në oborrin e Qeverisë së...më shumë
Çollaku: Sivjet, Kosova me rekomandim pozitiv për vizatMinistri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka pritur sot në takim njoftues, ambasadoren e re të...më shumë
Thaçi priti në takim lamtumirës ambasadorin BoschZëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të...më shumë
Qeveria: Ja pse shtuam masat e sigurisë për kryeministrinZyra e kryeministrit ka sqaruar lidhur me gjendjen e sigurisë në vend dhe me masat e ndërmarra...më shumë
Turqia, përkrahëse e pa rezervë e prosperitetit në KosovëKryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadoren e re të...më shumë
Thaçi e ambasadorja turke Kiliç pro thellimit të bashkëpunimitZëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të...më shumë