Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Delawie: SHBA do të vazhdojë bashkëpunimin e mirë me KosovënE Hënë 31 Gusht 2015 14:47Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Gregory T. Delawie.më shumë
Kanadaja do të vazhdojë mbështetjen për KosovënPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti në takim lamtumirës Ambasadoren e...më shumë
Daçiq: AKS do të formohet shumë shpejtNënkryetari i parë i Qeverisë serbe dhe ministri për Punë të jashtme i Serbisë Ivica...më shumë
Presidentja dëshiron të kryesojë delegacionin e Kosovës në New YorkNë momentet kur Kuvendi i Kosovës po votonte Gjykatën Speciale, kryeministri i vendit kishte marrë...më shumë
Komandanti suprem i NATO-s për Evropën të premten në KosovëKomandantit Suprem i NATO-s për Evropën, gjeneral Philip Breedlove, të premten do ta vizitojë...më shumë
Godet Jabllanoviq, në krye të AsociacionitSerbët e veriut të Kosovës, por edhe zyrtarë të lartë të shtetit të Serbisë...më shumë
SHBA përgëzon Kosovën dhe Malin e Zi për demarkacioninShtetet e Bashkuara të Amerikës përgëzojnë Qeverinë e Kosovës dhe të Malit...më shumë
Kuçi: Gjykata Speciale tërësisht në duart e ndërkombëtarëveGjykata Speciale, zgjedhja e prokurorëve dhe gjyqtarëve, ngritja e aktakuzave, si dhe funksionalizimi i...më shumë
Mustafa: S’ka arsye prolongimi i transformimit të FSK-sëKryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka deklaruar se Koalicioni qeverisës PDK-LDK, së bashku me...më shumë
Mustafa: Asosiacioni nuk ka kompetenca ekzekutiveNë emisionin ‘Debat’ në RTK, kryeministri Isa Mustafa ka theksuar se Asociacioni i Komunave me...më shumë
Selia në Graçanicë: Ja kush do të jenë hartuesit e Statutit të AsociacionitNjë Ekip Menaxhues i përbërë nga ekipet e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, me...më shumë
SHBA-të: Marrëveshjet, një hap qenësor drejt pajtimitQeveria amerikane, në një deklaratë thotë se marrëveshja, të dyja vendet i sjellë kah...më shumë
Arrestohen 5 kosovarë në Bullgari, dyshohen për terroristëPesë shtetas nga Kosova u ndaluan nga autoritetet bullgare, pasi dyshohen për terrorizëm. Ndalimi i...më shumë