Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 11 Korrik 2020
Kiliç: Turqia do të vazhdojë të përkrahë fuqishëm KosovënE Marte 25 Gusht 2015 11:57Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. më shumë
Kush do të jetë udhëheqës i delegacionit të Kosovës në OKB?Edhe sot ka vazhduar pyetja se kush do t’i prijë delegacionit të Kosovës në...më shumë
Në haxhillëk edhe pa para Dëshira e tij e kamotshme ishte që të shkonte në haxh. Duke e llogaritur si njërin nga...më shumë
Nis takimi Mogherini - VuçiqPas takimit që zhvilloi në Bruksel me kryeministrin kosovar, Isa Mustafa, shefja për Politikë...më shumë
'5 vendet e BE-së në presion për ta njohur Kosovën'Alarmohet Serbia, pas ofensivës së UNESCO-s, ku Prishtina zyrtare kërkon të jetë anëtare,...më shumë
Nis takimi Mustafa-MogheriniShefja për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, sapo ka nisur takimin...më shumë
'Parku i Paqes' hiqet me 1 tetorBarrikada mbi lumin Ibër apo i ashtuquajturi “Park i Paqes” do të hiqet me 1 tetor. Kjo...më shumë
Yagcilar priti ambasadoren turke, Kivilcim KiliçAmbasadorja e re e Republikës së Turqisë Kivilcim Kiliç, ka vizituar sot ministrin e...më shumë
Vizitë në Yunusemre nga delegacioni kosovar Zëvendëskryesuesi i KK-së së Prizrenit, Levent Bush është takuar me kryetarin e...më shumë
Tahiri: Janë përafruar qëndrimet për Asociacionin, nesër pritet marrëveshjaMinistrja për dialog Edita Tahiri, ka thënë se ka përafrime në Bruksel mes Kosovës dhe...më shumë
Vuçiq: Nuk nënshkruajmë asgjë që s’është në interes të serbëvePo shkojmë në Bruksel për t’u marrë vesh me Prishtinën dhe atje nuk do të...më shumë
Faymann do të inkurajojë Ballkanin për vazhdimin e reformaveKancelari austriak Werner Faymann planifikon që, si nikoqir i Samitit për Ballkanin Perëndimor, vendet e...më shumë
Daçiq: 1244 mbetet thelbi i politikës së OKB-së ndaj Kosovës“Zbatimi i Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit do të mbetet në qendër...më shumë

Kategoritë