Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 25 Maj 2020
Tahiri: S’do të ketë shërbyes civilë në asociacionE Hënë 24 Gusht 2015 10:55Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka hedhur poshtë raportimet e medieve serbe, se në asociacionin e komunave me shumicë serbe do të punojnë shërbyes civilë.më shumë
Mariq: Brukseli na ka paralajmëruar për provokime nga PrishtinaKoordinator i Ekipit Menaxhues serb për themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe, Ljubomir Mariq, ka...më shumë
“Zajednicën” mund ta ndalin qytetarëtNëse qytetarët do të organizohen sikur në rastin e shkarkimit të ish-ministrit Jabllanoviq,...më shumë
Çitaku nis punën si ambasadore në SHBAAmbasadorja e re e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka...më shumë
Sot në Bruksel bisedohet për asociacionin serbRaundi i ri i bisedimeve në Bruksel në mes Kosovës dhe Serbisë do të fillojë sot në...më shumë
Ja cilat janë kompetencat e Asociacionit të Komunave serbeDelegacionet e Beogradit e të Prishtinës i kanë harmonizuar qëndrimet. Të punësuarit...më shumë
Turqia mbështet Kosovën për anëtarësim në UNESCOZëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi,...më shumë
Mustafa priti komandantin e ri të KFOR-itKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim komandantin e ri të KFOR-it,...më shumë
Kosova, krenare për miqësinë me SHBA-tëJanë betuar 36 vullnetarët amerikanë para Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të...më shumë
Holanda po negocion me BE-në për SpecialenPas dhënies së verdiktit të Gjykatës Kushtetuese për amendamentin 24, procesi i themelimit...më shumë
Thaçi: E ardhmja e Kosovës në BE, OKB e NATOPas deklaratave në KS të OKB-së, të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të...më shumë
Daçiq: Kosova nuk është shtet, nuk mund të njihet nga UNESCOZëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica...më shumë
Thaçi – Daçiqit: Harrojeni Kosovën se e keni humbI ashpër është treguar zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ndaj deklaratave të...më shumë

Kategoritë