Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 20 Shtator 2021
Kosova merr mbështetjen e HolandësE Mërkurë 23 Shtator 2015 20:54Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e jashtëzakonshme dhe fuqiplotë të Mbretërisë së Holandës në Prishtinë, Gerrie Willems, e cila i dorëzoi letrat kredenciale.më shumë
Qeveria miraton vendimin për fillimin pagës së veteranëveQeveria e Kosovës ka caktuar lartësinë e pensionit që veteranët luftëtarë të...më shumë
Thaçi: Veprimi i opozitës i shëmtuarZëvëndëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, në emisionin “Ora e...më shumë
Mustafa: S'ka kthim në pikën zero në asnjë marrëveshjeKryeministri i vendit, Isa Mustafa, gjatë emisionit "Debat" në RTK, ka deklaruar se veprimi i sotëm i...më shumë
BE: Dhuna është e papranueshmeGjuajtja me vezë nga deputetët e opozitës në Kuvendin e Kosovës në drejtim të...më shumë
Veseli ndërpret seancënKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka shpallur të ndërprerë seancën e Kuvendit...më shumë
Opozita e bashkuar deri në zgjedhje të parakohshmeVetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë arritur një...më shumë
Vetëvendosje: Deputetët e pozitës sulmojnë opozitën me gota qelqi Derisa opozita po zhvillonte aksion simbolik demokratik për të shprehur shqetësimin me gënjeshtrat...më shumë
Kuvendi, 15 minuta pauzëOpozita po e bllokon sërish seancën e Kuvendit të Kosovës. Ata janë ngritur në...më shumë
Çollaku u takua me Komisionerin HahnMinistri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku zhvilloi sot takim me Komisionerin Johannes Hahn, në Bruksel,...më shumë
Qeveria dënon aktet e dhunshme në KuvendQeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se të gjithë kanë për detyrim të...më shumë
Jahjaga sulmin me ve ndaj Mustafës e quan akt të shëmtuarPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga e dënon sulmin ndaj kryeministrit Isa Mustafa...më shumë
AAK: Veprimi i Opozitës në Kuvend, hap i domosdoshëmAAK thekson se veprimi i sotëm i Opozitës në Kuvend, ka qenë një veprim i domosdoshme. më shumë