Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 25 Maj 2020
BE konfirmon bisedimet e 25 gushtitE Premte 21 Gusht 2015 14:17Në takim, dy palët do të synojnë të finalizojnë zbatimin e marrëveshjeve për energjinë, për telekomin, për themelimin e Asociacionit, si dhe atë për lirinë e lëvizjes.më shumë
Këshilli i Sigurimit diskuton sot për KosovënKëshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë sot në një seancë të...më shumë
Daçiq në OKB flet për UNMIK-un në KosovëMinistri i punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq do ta përfaqësojë...më shumë
Tahiri: Mbrojta Civile është shpërbërëNë emisionin Info Magazine që po transmetohet në Klan Kosova, e ftuar është ministrja pa...më shumë
Mustafa priti ZarifinKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës...më shumë
Çitaku dekretohet ambasadore në SHBAVlora Çitaku është ambasadorja e re e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....më shumë
Jahjaga priti ambasadoren e Turqisë, Kivilcim KiliçPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e...më shumë
Gjuriq: Javën e ardhshme themelohet AsociacioniGjuriq ka thënë se do të bëhet çdo gjë e mundur në përputhje me interesat...më shumë
Emërohet shefi i ri i UNMIK-ut në KosovëSekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon ka emëruar shefin e ri të Misionit të...më shumë
Zhvillimi ekonomik faktori më i rëndësishëmBuchanan u shpreh se kjo përkrahje do të vazhdoj edhe në të ardhmen, si pjesë e përkrahjes...më shumë
Këshilli i Sigurimit i OKB nesër shqyrton raportin për KosovënKëshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë nesër në një seancë...më shumë
Kongresistët amerikanë sot në Kosovë Një grup kongresistësh amerikanë, anëtarë të Komisionit të Kongresit për...më shumë
Hyseni: Bashkërisht mund ta luftojmë ekstremizmin​Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, sot ka vizituar Komunën e Skenderajt, ku...më shumë

Kategoritë