Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Vuçiq “përcjell” ish-shefin e UNMIK-ut, e falendëron për bashkëpuniminE Mërkurë 19 Gusht 2015 13:24Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në llogarine tij në Twitter ka postuar një fotografi nga takimi lamtumirës me ish-shefin e misionit të OKB-së (UNMIK) në Kosovë, Fard Zarif.më shumë
Jahjaga nuk i ka nënshkruar ligjet për SpecialenZyra e Presidentes, Atifete Jahjaga, ditë më parë i ka pranuar dy ligjet për Gjykatën Speciale,...më shumë
EULEX-it i kanë mbetur vetëm edhe 10 muaj në KosovëShefi i Misionit EULEX Gabriele Meucci dhe Kryeministri Isa Mustafa, u takuan sot për të diskutuar lidhur me...më shumë
Austria mbështet anëtarësimin e Kosovës në UNESCOZëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ka...më shumë
Asgjë konkrete nga KushtetuesjaTri partitë opozitare kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese lëndën për...më shumë
Çollaku pret që vizat të hiqen më 2016Ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku, ka thënë se është reale dhe e natyrshme...më shumë
Ky është ambasadori i ri i SHBA-ve në KosovëGreg Delawie, do të jetë ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në...më shumë
S’ka BE për Serbinë pa njohjen e KosovësSpanja nuk e njeh pavarësinë e Kosovës për shkak të Katalunisë, por kjo është...më shumë
Beqiri: S’ka prishje të koalicionitShefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, ka thënë për Express, se koalicioni LDK-PDK...më shumë
Haliti: Çarja e koalicionit, shatërvan dëshirashAnëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti i ka mohuar zërat për ndonjë krisje...më shumë
Dega e KDTP-së në Prizren do të zgjedh kryesitë e forumit të gruas dhe atij rinorNë mbledhjen e kryesisë së degës së KDTP-së në Prizren të mabjtur më 15...më shumë
Mustafa: Thaçi do të bëhet president, zgjedhjet më 2018Kryeministri Isa Mustafa i cili është edhe kryetar i LDK-së ka reaguar ndaj deklaratave të fundit...më shumë
Brieger: Në vitin 2016 kosovarët do të lëvizin pa vizaGjatë vizitës së tij lamtumirësenë Pejë ambasadori i Austrisë, Johann Brieger...më shumë

Kategoritë