Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Haradinaj: Zgjedhjet në vjeshtë, shpëtimi i vetëm për Kosovën 16 Gusht 2015 10:15Në emër të lëvizjes së lirë po plaçkiten qytetarët e Kosovës. Dëmi nga Specialja do të jetë afatgjatë për Kosovën. Dërgimi i lëndës nga opozita në Kushtetuese është një automatizëm por nuk mbajmë shumë shpresë nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese. Koalicion do ta bënim me partitë opozitare... Janë këto disa nga qëndrimet që i ka shprehur në intervistën për KosovaPress-in lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj. më shumë
Thaçi president, ose zgjedhje të parakohshmeHashim Thaçi nëse nuk zgjidhet president i Republikës së Kosovës në raundin e parë...më shumë
Greqia nuk do ta njoh KosovënMinistri serb për Punë dhe për çështje lufte dhe sociale, Aleksandar Vulin, ka deklaruar sot...më shumë
Në shtator, targa provuese për automjetet e SerbisëKryenegociatorja e Kosovës në dialogun teknik me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se muajin e...më shumë
Mustafa beson se tani ai mund të vizitojë komunat në veriKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë qëndrimit në Mitrovicë, ëdshtë pyetur edhe...më shumë
Kryeprokurori i Shtetit, i gatshëm për marrjen e kompetencave nga EULEX-iKryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka pritur sot në takim, shefin e misionit të Bashkimit...më shumë
Më 25 gusht takohen kryeministratKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë me dije se takimi i ardhshëm në mes të...më shumë
Mustafa kërkon të merren masa ndaj Marko GjuriqitKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar që të merren masa ndaj të gjithë atyre...më shumë
Zëvendësi i Isa Mustafës në përkrahje të IvanoviqitZëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Listës Serbe, Branimir Stojanoviq, ka qenë i...më shumë
Marko Gjuriq në MitrovicëEdhe pse ishte paralajmëruar që shefit të Zyrës serbe për Kosovën në Qeverinë e...më shumë
Mustafa viziton Drenasin, premton mbështetje për komunënKryeministri i vendit, Isa Mustafa ka vizituar sot gjatë ditës Komunën e Drenasit.Mustafa i ka premtuar...më shumë
Konfirmohen përçarjet në koalicionPartnerët e koalicionit qeverisës, PDK dhe LDK, të enjten i kanë konfirmuar mosmarrëveshjet...më shumë
Mustafa viziton Drenasin, Skenderajn dhe MitrovicënKryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa gjatë ditës së sotme do të...më shumë

Kategoritë